Головна » 2014 » Серпень » 24 » День незалежності України
10:56
День незалежності України
День незалежності України
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ У КИЄВІ в 2014 відзначатимуть святковими заходами на Хрещатику, Майдані Незалежності та Софійській площі, концертами, покладанням квітів до пам'ятників національним героям і святковим салютом. Особливістю урочистостей цього року стане вшанування пам'яті громадян, які загинули, відстоюючи демократичний вибір і конституційні принципи демократії, права і свободи людини під час Революції гідності (листопад 2013 - лютий 2014 року), захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також військові паради в місті-герої Києві та місті-герої Одесі.
На військовому параді в столиці покажуть нову військову техніку
Ранок Дня незалежності в Києві зазвичай починається з покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. Біля пам'ятника Володимиру Великому проходить молитва за Україну.
Концерт до Дня Незалежності 2014, який традиційно проходить на Майдані Незалежності, цього року відмінено.
На День Незалежності в Києві концерт не буде
24 серпня 2014 в Києві відбудеться традиційний Всеукраїнський Парад виішіванок, в якому візьмуть участь представники різних регіонів України у своїх традиційних національних костюмах. Цього року Парад вишиванок стартує на Контрактовій площі, а фінішує на території заповідника "Софія Київська", де відбудеться фінал конкурсу "Презентація українського весілля" та святковий концерт.
На Хрещатику в цей день зазвичай проходить ярмарок, на якій продають різні солодощі, пиво, квас і шашлики, пригощають національними стравами і проводять майстер-класи.

24 серпня Державне свято - День незалежності України (укр. День незалежності України) - зазначається в країні щороку 24 серпня, з 1992 року, на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акту проголошення незалежності України». Це і прийнято вважати датою утворення української держави в сучасному вигляді. Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і супроводжувало його розпаду на дрібні князівства в 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало. Після Жовтневої революції 1917 року на Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 і оголосив Українську Народну Республіку - УНР. В Універсалі було оголошено про свободу слова, друку, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари. Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська на Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР призвати на допомогу Німеччину.
 З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, зайняту більшовиками, що в результаті призвело до її фактичної окупації вже німецькими військами. Послідувала за цим громадянська війна і низка інтервенцій завершилися в березні 1919 року в Києві, на Всеукраїнському з'їзді Рад прийняттям конституції «незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)». 28 грудня 1920 між УРСР і РРФСР був підписаний «Робітничо-селянський союзний договір про військову і господарську співпрацю», який закріпив залежність УРСР від РРФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці 20 століття, після розпаду СРСР. 24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. В День незалежності традиційно проходить безліч урочистих та масових святкових заходів.

 
Категорія: Новини | Переглядів: 996 | Додав: cybulnik | Теги: Свято, День Независимости, киев, День Незалежності України, київ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru