Головна » 2014 » Серпень » 21 » День міста Харкова
10:32
День міста Харкова
День міста Харкова
У 2014 році День міста Харкова, який відзначають 23 серпня, випадає на суботу.
День міста Харкова відзначають 23 серпня. В цей день в 1943 році місто було звільнено від німецьких військ. День визволення Харкова став загальноміським святом.
23 серпня 2014 відбудуться церемонії покладання квітів, присвячені Дню звільнення Харкова від німецьких загарбників, до Меморіалу Слави в Лісопарку, до пам'ятника Воїну-визволителю, до братської могили жертв фашизму, до пам'ятника студбатівцям.
В епіцентрі святкових подій традиційно виявиться площа Свободи. Зазвичай тут проходить парад підприємств і організацій міста, вшановують і почесних громадян міста Харкова, а ввечері дають святковий концерт.

Харків 361-річчя друга столиця України Рік заснування: 1653 День міста відзначається 23 серпня. Харків Харків. Дзеркальний струмінь у сквері Перемоги Харків (укр. Харків, вимовляється [харкив]) - обласний центр, другий за величиною місто України і найбільше місто Землі на 50 паралелі. Розташований у північно-східній частині країни на піднесеному плато вододілу річок Харків і Лопань. Після революції до 1934 року Харків був столицею УРСР. Населення міста (близько 1,5 млн. Осіб) в основному складають українці, росіяни і євреї. За кількістю історичних пам'яток Харків займає друге після Києва місце в Україні і входить до складу Ліги історичних міст. За одними даними, назва міста пішла від річки Харків, за іншими - від легендарного козака Харько. Прийнято вважати, що сучасний Харків виник в 1630 році як невелика фортеця Московської держави для захисту кордонів від набігів кочівників. Близько цієї фортеці в 1653 (за іншими даними - в 1651) оселилися переселенці з Правобережної України і Наддніпрянщини, які бігли в межі Московської держави від руїни часів повстання Богдана Хмельницького.

Головна пам'ятка Харкова - площа Свободи (колишня площа Дзержинського). Один із символів міста - Дзеркальний струмінь у сквері Перемоги. Влітку у підніжжя споруди вода з басейну ллється рівною, широкою смугою, що і дало йому цю назву. У Харкові, як і в інших старих містах України, безліч соборів і церков, що вражають своєю величчю і красою. Гордістю міста є планетарій ім. Ю. А. Гагаріна, великий зоопарк, канатна дорога через ботанічний сад і парк ім. Горького, дитяча залізниця.
У харків'ян гарне почуття гумору, про це говорить велика кількість гумористичних пам'ятників: футбольному м'ячу, літаючим закоханим, Отцю Федору з «12 стільців» у вигляді артиста Михайла Пуговкіна з чайником, Остапу Бендеру, Еллочці Людожерці, курячому яйцю, всечуюче вуху КДБ, двигуну внутрішнього згоряння, зеленої жабі в білий горошок і це не все. В радянський час місто було значущим науковим, освітнім та індустріальним центром. Відомий найбільший завод імені Малишева, випусковий паровози і запчастини до них. Харківський машинобудівний завод «ФЕД» (Фелікс Едмундович Дзержинський) виробляє агрегати для авіаційної техніки, а до середини 1990-х випускав знамениті фотоапарати «ФЕД». Всечуюче вушка Харкова всечуюче вушка Харкова Харків не раз входив в історію кіноіндустрії. За деякими відомостями, перший кіноапарат до братів Люм'єр сконструював уродженець Харківської губернії Йосип Андрійович Тимченко, механік університету. У цьому яскравому місті знімалося велику кількість фільмів, найпопулярніші з них: «Ад'ютант його превосходительства» (1969), «Самотня жінка бажає познайомитися» (1986), «Дау» Іллі Хржановського (2008) та інші. 23 серпня 1943 місто було звільнено від німецьких військ. День визволення Харкова став загальноміським святом. У 1975 році в цей день почав свою роботу Харківський метрополітен - другий за величиною в Україні. Навіть є станція названа на честь цієї події «23 серпня». В 1980-х роках цю дату визначили як День міста. Цікаво те, що харків'яни 250-річчя рідного міста святкували в 1905 році, 300-річчя - в 1956, а 350-річчя - в 2004 році. Харків - cімволіка
Герб Харкова Герб міста Харкова. Зелений колір у символіці міста означає надію, радість, добробут. Ріг достатку символізує природні багатства. Кадуцей - незмінний атрибут бога Меркурія, який в епоху античності вважався заступником торговців, мандрівників, парламентаріїв. Змії, які обвивають кадуцей, символізують мудрість.

Прапор Харкова являє собою прямокутне полотнище зеленого кольору, в центрі якого зображено герб міста.

По мотивам матеріалу
Категорія: Новини села району області Харків | Переглядів: 911 | Додав: cybulnik | Теги: День міста, Харків | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru