Головна » 2014 » Вересень » 9 » 11 вересня - день Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна
11:02
11 вересня - день Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна
11 вересня - день Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна
В деяких регіонах це свято називали Іван Пісний. Але найбільш поширеним назвою було Головосичіння або день головосіка. В цей день заборонялося співати й танцювати, тому що саме за допомогою пісень та танців Іродіада домоглася страти Хрестителя.
В цей день дотримуються суворого посту. Не можна нічого різати. І взагалі не варто брати в руки гострі речі, наприклад, сокира, тобто, все, що нагадує мученицьку смерть святого. В народі кажуть: «Якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров». На Усікновення не можна їсти круглі фрукти та овочі: яблука, капусту, картоплю (їхня форма нагадує відрубану голову Предтечі), а також червоні помідори, кавуни, бо вони нагадують кров святого. Не можна їсти і що-небудь на блюді - на ньому лежала голова Іоана Предтечі.
За народним віруванням день Головосіка є останнім терміном, коли гримлять грози. Але, якщо хтось почув грім, то це віщує довгу і теплу осінь. Звідси й приповідка: «Загримів Головосік - тепла додасть рік». В цей день в лісі збирали лікувальні трави.
За мотивами матеріалу http://timeua.info/110909/7893.html

Категорія: Новини | Переглядів: 752 | Додав: cybulnik | Теги: день головосіка, головосичіння | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru