Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 104

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 106

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 108

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 112

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 112

Історія Валківського району Харьківської області.
Ви живете на чудовій, багатій історією, традиціями, славними іменами, мальовничій землі Харківщини.
Наша мала Батьківщина — Харківщина відома в усьому світі своїми науковими школами, продукцією промислових підприємств, пам'ятками історії світового рівня. Краєзнавці різних поколінь складають літопис нашого краю, ведуть дослідження юні краєзнавці в туристських походах, експедиціях, екскурсіях.
Ви тримаєте довідник юного краєзнавця Харківщини, в якому подається інформація про історію заселення нашого краю, походження назв міст, цікаві історичні події, про видатних осіб, які жили і працювали на території нашої Батьківщини, а також про найбільш цікаві об'єкти туризму різних районів Харківщини.
Проведіть краєзнавчі дослідження, опишіть загальний вигляд герба вашого району, віднайдіть нові сторінки історії рідної землі.
Сподіваємось, що цей довідник допоможе вам краще пізнати рідний край.
Любіть і бережіть свою малу Батьківщину, її історію і культуру, пам'ятки природи і архітектури, вивчайте і примножуйте досягнення Харківщини!
Валківський район
 Площа— 1300,0 км2 Населення — 36,5 тис. чол. Рік утворення — 1923.
Районний центр — Валки — місто районного підпорядкування. Розташоване на річці Мож (басейн Дону), на автомагістралі Київ — Харків, за 55 км від Харкова і за 12 км від найближчої залізничної станції Ков'яги.
Валки
 — одне із стародавніх поселень Слобідської України. Воно засноване в 1646 році як фортеця Російської держави на її південних кордонах для захисту від нападів кримських і ногайських татар. Укріплення, або острог, як тоді називали, споруджено за наказом бєлгородського воєводи Ф. А. Хілкова. Воно розташоване на пересіченій місцевості, оточене насипаними земляними валами і стінами довжиною' близько 45 м.
З 1660 року Валківська фортеця з усіма будівлями передана українським переселенцям, які взяли на себе обов'язок нести сторожову службу. Кількома роками пізніше, у зв'язку з нестачею води, місто було перенесене нижче по річці Мож, до гирла річки Турушки. На цьому місці Валки розташовані і тепер.
Об'єкти туризму:
Археологічні:
На території сучасного міста Валки в середині І тисячоліття до н.е. існувало скіфське поселення.
Біля села Огульці є кургани та знайдено рештки поселення скіфських часів (\МП століття до н.е.). Дві кам'яні баби свідчать про тривале перебування тут кочівників (Х-ХІ століття н.е.).
Поряд з селом Черемушна збереглися кургани пізньої бронзи та ранньоскіфського часу (І половина І тисячоліття до н.е.), а також поселення скіфського часу.
Історичні:
Історію сучасних Валок можна прослідкувати в пам'ятниках.
Величний меморіал солдатам Батьківщини, партизанам, жителям району, які пали від рук фашистських окупантів, побудували валківчани в центрі міста: поряд з братською могилою — скульптура Матері-Батьківщини, на могильних плитах — прізвища бійців, які загинули в роки війни.
На південно-західній околиці міста в оточенні тополь І вічнозелених ялин на високому постаменті встановлено танк Т-34. поряд з ним — дві стели, на яких зображена схема бойових дій у Валківському районі в вересні 1943 року.
В північній частині міста, на Рогозовській горі, де в братській могилі поховані радянські воїни, які загинули в боях за Валки, завмерла монументальна фігура солдата.
Архітектурні:
На Валківщині знаходиться цікаве селище Старий Мерчик. В цьому селі знаходиться палац, який збудований поміщиком Шидловським у 1776 році. Це був красивий палац побудований в класичному стилі. В комплекс садиби входила церква Всіх Святих (збудована в 1778 році), родове кладовище, дзвіниця та трапезна побудована при поміщиках Рухівських. У палаці, були зібрані рідкі твори мистецтва, знаходилася колекція предметів побуту народів Середньої Азії.
Природні:
Ентомологічний заказник місцевого значення «Ханделіївськип». Площа 5,0 га. Розташований в с. Миколаївка на південному схилі балки яружно-балочної системи. Рослинність подана формаціями різнотравно-типчаково-ковилових степів. Тут живе приблизно 60 видів корисних комах.
Ентомологічний заказник місцевого значення «Саранський». Площа 5,0 га Знаходиться в с. Благодатне на південно-західному схилі балки. Рослинність — злакові і бобові степові трави. Тут живе приблизно ЗО видів корисних комах.