Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 104

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 106

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 108

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 112

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 112

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Цікаві факти про Україну » Дивовижне місто Полтава (Полтава)
Дивовижне місто Полтава
cybulnik Дата: Середа, 08.12.2010, 03:13 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Полтава 1111-річчя

Рік заснування: 899 р.. День міста відзначається 23 вересня.
Місто Полтава найдавніше місто ніж Чернігів
Полтава (укр. Полтава) - місто на Україні, обласний центр. Займає одне з перших місць по добробуту і достатку жителів України. Полтавська земля здавна славиться своєю гостинністю і привітністю, полтавчани - привітні й милі люди.
Походження назви
Що стосується походження назви Полтави, то одні виводили її від річки Лтави, як поселення по Лтаві. Історик XIX ст. М.Арандаренко вважав, що перше поселення було в урочищі Олтава, по якому текла невелика річечка. Від назви урочища, на його думку, названо й поселення по Олтаві, а від „усічення" цього позначення виникла назва „Полтава" і річечка названа Полтавкою. Інші вважали і прагнули вивести назву „Полтава" від слов'янського кореня „пълътъ", „пълотъ" (українське „плетінь", „ліса", „огорожа"). Висловлювалася і думка про скіфсько-сарматські корені назви Полтави. У північнокавказьких, у багатьох тюркомовних етносів слова „ол", „ола", „ул". „ула" означають „поселення", „місто", а „таві" в осетинській і грузинській мовах означає „виток річки", „вершина", „крутий берег". Можна погодитися, що „Лтава" пішла від „Олтаві" чи „Ултаві". Назва, яку дали місту іраномовні племена, могла існувати й паралельно з тюркомовною. Але назва „Балтавар" змушує нас подумати, чи не є „Лтава" від „усічення" ..Балтавар". Тим більше, що давньо-болгарський звук „б" у ряду давніх племен вимовлявся як „п", а в хозарських і даньоєврейських писаних джерелах позначався одним знаком. Для прикладу скажемо таке. Як давні, так і сучасні болгари говорять „балто". Наші українські селяни ще й донедавна називали його „палто", а нині ми всі говоримо „пальто". Тут добре видно, як болгарське „б" асимілювалося в українське „п". Остання літера „р" у назві „Балтавар" з часом зникла, а „Балтава" перетворилося на „Полтава". Тим більше, що ще й у документах XVII ст. зустрічаємо написання назви міста у різних варіантах - Платава, Плотава, Палтава.
У 1709 році відбулася поворотна в європейській історії того часу Полтавська битва. У цьому бою російські війська, у складі яких були і козацькі полки, очолювані Семеном Палієм, здобули переконливу перемогу над армією Карла XII. Армія шведів була розбита, багато солдатів взято в полон, а сам Карл XII і гетьман Мазепа з невеликим загоном втекли в Туреччину. Так закінчилася одна з блискучих битв в історії спільної боротьби російського і українського народу проти іноземних завойовників.
Перша письмова згадка про місто Лтава (Полтава) знайдена на сторінках Іпатьвского списку «Повісті временних літ» у 1174 році, коли князь Новгород-Сіверський Ігор Святославович, переслідуючи орди половецьких ханів Кобяка і Кончака «переїхав Ворсклу біля Лтавьi» і рушив у напрямку Переяслава, де дружина князя Ігоря завдала поразки половцям. Саме від цієї дати було прийнято розпочинати відлік «віку» Полтави, в 1974 році вперше було урочисто відзначено 800-річчя Полтави.

Пам'ятник загиблим українським козакам
Однак місто виникло значно раніше того часу, що зазначено в літописі. Після більш пізніх археологічних досліджень було встановлено, що на території Полтави люди проживали безперервно з 9 століття, коли слов'янами-сіверянами було побудовано укріплене поселення на Іванівській горі, що поклало початок розвитку давньоруського граду 10-13 століття.
Проведені розкопки в історичному центрі Полтави (Соборна площа, Першотравневий проспект, вул. Спаська) виявили ділянки міської забудови - вулиці, житло, господарські і виробничі приміщення давніх жителів Полтави. Після цих наукових свідчень, відтепер офіційним часом заснування Полтави вважається 899 рік, а в 1999 році офіційно був визнаний 1100-річний вік Полтави.
Назва міста «Лтава» історики пов'язують із давньоруською традицією найменування поселень за ім'ям найближчої водної артерії - струмка Лтава, Олтава - правої притоки Ворксли.
У сучасній Полтаві розвинене машинобудування, легка і харчова промисловість, виробництво музичних інструментів, медичного скла, порцеляни та інші. Населення Полтави близько 300 тисяч чоловік.

Пам'ятник галушці у Полтаві
У місті досить багато культурних та історичних пам'яток (Полтавський краєзнавчий музей, музей історії Полтавської битви, Музей-садиба І. Котляревського, Художній музей, два театри тощо), місць для відпочинку, затишних тихих скверів і бульварів. У 2006 році в Полтаві було відкрито пам'ятник Полтавській галушці. Пам'ятник, який символізує достаток і благополуччя сім'ї, є великою глибокою тарілкою з 12-ма галушками й ложкою на спеціальному постаменті.
У Полтаві народилися: Симон Петлюра (український політичний і військовий діяч, публіцист), Анатолій Луначарський (російський радянський письменник, громадський і політичний діяч, перекладач, публіцист), Юрій Кондратюк (знаменитий теоретик світової космонавтики).
23 вересня Полтава святкує День міста на честь річниці з дня визволення від німецько-фашистських загарбників (1943).
Святкування зазвичай починається передзвоном і молебнем церков усіх конфесій, покладання квітів до меморіалу Солдатської слави. У Полтаві, як і в багатьох містах України, в День міста проходить міське свято квітів.
Полтава - cімволіка
Герб

Поле щита - пурпурове, що символізує гідність, щедрість, благочестя. У центрі щита золотий лук з натягнутою тятивою і стрілою, спрямованої вістрям донизу. З чотирьох сторін щита лук оточують золоті охоронні шестикутні зірки, які символізують собою північ, південь, схід і захід. Вінчає композицію золотий напис «Полтава», виконаний старослов'янським шрифтом, причому буква «Т» зображена у вигляді геральдичного хреста. Затверджено в 1993 році.
прапор

Біло-зелене полотнище із золотим луком, розташованим в середині лівій частині прапора на стику білої та зеленої смуг.
На латинице


Александр Цыбульник
 
У вас Балов '; document.write(exp);
Гость Дата: Четвер, 17.04.2014, 12:27 | Сообщение # 2
Группа: гості сайту

Полтава чудове місто
 
У вас Балов '; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Цікаві факти про Україну » Дивовижне місто Полтава (Полтава)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru