[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Цікаві факти про Україну » Чернігів історичний центр східних слов'ян (чернігів)
Чернігів історичний центр східних слов'ян
cybulnik Дата: Неділя, 14.11.2010, 20:53 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Чернігів
1103-річчя історичний центр східних слов'ян

Рік заснування: 907 р.. День міста відзначається 21 вересня. Чернігів (укр. Чернігів, вимовляється [чернігів]) - давньослов'янське місто та історичний центр Лівобережної України. Розташований в північній частині країни на правому високому березі річки Десна. Місто славиться своїми пам'ятками часів Київської Русі і Чернігівського князівства.
Спочатку ці території були центром східнослов'янського племені сіверян. Судячи з археологічних досліджень, місто існувало вже в кінці 9 століття, коли увійшов до складу Київської Русі. Чернігів швидко ріс і розвивався, і незабаром перетворився в багатий і добре укріплене місто, який міг гідно змагатися з Києвом. Про це свідчить перша письмова згадка про Чернігів у 907 році як про велике місто, який значився другим після Києва.

Красів стародавній Чернігів ...
У 1239 році місто захопили і зруйнували орди Батия. З другої половини XIV століття місто переходило до литовців, москвичам, полякам, поки не відійшов до Речі Посполитої в 1618 році. У середині 17 століття у зв'язку з об'єднанням Україні та Росії Чернігів входить до складу Російської держави.
Чернігів - одне із значущих центрів розвитку давньослов'янського освіти і культури, з яким пов'язана низка фольклорних творів, зокрема билин та переказів. Єдиної думки у походження назви міста немає. Існує основна легенда про князя Чорному і його дочки-красуні, які жили в 8 столітті. Є версія про перший поселенця на ім'я Черніга або Чернега. Розповідають про «чорні» лісах, що оточували місто у давнину. Виводять назву навіть від племені меланхленів, які носили чорні плащі, і які згадує у своїй знаменитій «Історії» Геродот.

Чернігів - історичний центр Лівобережної України
Болдині гори з безліччю храмів - візитна картка міста. Назва їх походить від давньоруського «болд», що означало «дуб». Тут до сих пір зберігається один з найбільших давньоруських курганних могильників.

З давніх церков Чернігова примітні Успенський Єлецький і Троїцький Іллінський монастирі, і Спасо-Преображенський собор, споруджені в 11 столітті, а також Борисо-Глібська церква 12 століття.

За огорожею Єлецького монастиря височіє величезна земляний насип. Це всесвітньо відомий курган Чорна могила. Він був насипаний в 60-і роки 10 століття над похованням знатного воїна, як вважають більшість істориків, останнього Чернігівського князя дохристиянської доби.

21 вересня 1943 місто було звільнено від німецьких окупантів. У зв'язку з цією подією було прийнято відзначати День міста в цей пам'ятний день.
Чернігів - cімволіка
Герб Чернігів

Герб міста Чернігів затверджений в 1859 році. Орел був емблемою міста ще в часи Київської Русі.
Прапор Чернігова

Прапор міста повторює геральдику герба. Перший урочистий підйом прапора відбувся в рамках святкування 1100-річчя першої літописної згадки про місто та 65-річчя визволення від фашистських загарбників у вересні 2008 року.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Цікаві факти про Україну » Чернігів історичний центр східних слов'ян (чернігів)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru