Народні прикмети на день головосіка або Усікновення голови.. - Форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні прикмети » Народні прикмети на день головосіка або Усікновення голови.. (Народні прикмети день Усікновення голови пророка)
Народні прикмети на день головосіка або Усікновення голови..
cybulnik Дата: Вівторок, 09.09.2014, 11:29 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Народні прикмети на день головосіка або 11 вересня - день Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.
11 вересня - день Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна
В деяких регіонах це свято називали Іван Пісний. Але найбільш поширеним назвою було Головосичіння або день головосіка. В цей день заборонялося співати й танцювати, тому що саме за допомогою пісень та танців Іродіада домоглася страти Хрестителя.
В цей день дотримуються суворого посту. Не можна нічого різати. І взагалі не варто брати в руки гострі речі, наприклад, сокира, тобто, все, що нагадує мученицьку смерть святого. В народі кажуть: «Якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров». На Усікновення не можна їсти круглі фрукти та овочі: яблука, капусту, картоплю (їхня форма нагадує відрубану голову Предтечі), а також червоні помідори, кавуни, бо вони нагадують кров святого. Не можна їсти і що-небудь на блюді - на ньому лежала голова Іоана Предтечі.
За народним віруванням день Головосіка є останнім терміном, коли гримлять грози. Але, якщо хтось почув грім, то це віщує довгу і теплу осінь. Звідси й приповідка: «Загримів Головосік - тепла додасть рік». В цей день в лісі збирали лікувальні трави.
11 вересня - день головосіка.
Це період останніх гроз. Як чути грім, то належить тепла осінь.
За мотивами матеріалу


Александр Цыбульник
 
У вас
Форум » Наша країна Україна » Українські народні прикмети » Народні прикмети на день головосіка або Усікновення голови.. (Народні прикмети день Усікновення голови пророка)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru