Прикмети на Спас - Форум
Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 104

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 106

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 108

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 112

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 112

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні прикмети » Прикмети на Спас (Прикмети на Спаса)
Прикмети на Спас
cybulnik Дата: Понеділок, 18.08.2014, 14:19 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Прикмети на Спас

Прикмети Спаса - Слово «спас» походить від слова «спаситель», що має на увазі в християнстві Ісуса Христа, Спасителя людства. У зв'язку з важливістю цього дня люди надають великого значення прикметам і звичаям, які неодмінно повинні свідчити про стан сімейного здоров'я та благополуччя.

Здавна вважається, що якщо зібрані з городу плоди покуштує жебрак, то наступний рік порадує багатим урожаєм. Дійсно, була така традиція, тільки її особливість полягала в тому, щоб не чекати, поки вас попросять про милостині, а самому побачити або знайти таку людину і пригостити його фруктами і овочами.

Якщо жебрак вам не зустрінеться в день спаса - це погана прикмета - означає, що ваш урожай наступного року буде зовсім поганим. Люди намагалися зустріти жебраків у церкви, щоб нейтралізувати негативне значення прикмети на врятував, приносячи з собою дари врожаю. Тому й з'явилася приказка в народі, що в день Спаса з'їсть дар і жебрак.
Медовий Спас прикмети

Медовий Спас - перший Спас, який носить назву Медовий спас або Макковій (Маковей) святкується 14 серпня. В цей день починається піст, який триває до великого християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Медовий Спас прикмети Спас дуже велике свято, тому в день спаса люди приділяли особливу увагу всіляким народними прикметами на врятував. Завдяки ним вони і від проблем позбавлялися, і намагалися зазирнути у своє майбутнє. Вважалося що навіть самий жебрак людина повинна з'їсти мед на Макковій.

В Медовий Спас, який по-іншому в народі називається Маккові, кожна людина стала піти до церкви і освятити мед. В народі кажуть, що такий мед має особливу цілющу силу. Він здатний підняти на ноги навіть тяжкохворої людини. В таких випадках часто говорять, що сталося чудо.

До того ж, освячений мед здатний виконати будь-яке бажання, тільки загадувати своє бажання потрібно саме на першу ложку. До речі, перший Спас називають медовим саме тому, що в цей час стільники заповнені медом і пасічники починають збирати урожай.

Перший Спас - перший посів.
Саме з цього дня в народі починали висівати озимі культури. Старики стверджували, що якщо почати сіяти раніше, то врожаю не буде взагалі. А що таке для людей, що живуть на землі, відсутність врожаю? Це - голод. Тому, в цю прикмету свято вірили і строго її дотримувалися.

На Макавой вдовам допомагай - слабкому допомогу, а тобі щастя.
Ця прикмета була обов'язковою для всіх людей, що живуть в селах. Вдовам і так важко живеться. Вся робота, і чоловіча, і жіноча, на її тендітних плечах. Вважалося, що той, хто в цей день абсолютно безкорисливо наколе дров такій жінці, принесе води або ще якимось чином допоможе, обов'язково буде щасливий у житті, і ніколи не буде голодувати.

На врятував Маккавей мак збирай скорей
До цього дня як раз дозріває мак. Тепер його можна спокійно збирати. Але у хороших господарок існує маленький секрет, який дозволяє зробити здобні булочки особливо смачними і ароматними.

Мак для випічки потрібно збирати саме 14 серпня, тоді він матиме не тільки цінні кулінарні якості, а й лікувальні властивості. Після першого Спаса в воду не заходять

Згідно з народним календарем саме в день спаса починається справжня осінь. Тепло йде на спад, ночі стають холодними, а вода у водоймах вже не нагрівається так, як влітку. В даний час стоїть аномальна спека, люди продовжують купатися в річці навіть у вересні, але раніше було саме так. У перший Спас будь бабин гріх проститься

Жінки завжди вірили в цю прикмету. Тому в цей день вони зверталися з молитвою до свого Ангела-охоронця з проханням допомогти відмолити свої гріхи. Але вважалося, що якщо жінка сама себе не простить, то й Ангел їй допомогти не зможе. Спочатку потрібно простити себе, а потім звертатися за прощенням до Вищих силам. Медовий Спас нові колодязі освячує

В давнину намагалися викопати колодязь і довести його до ума саме до цього свята. Мало того, до того, як колодязь освятять на Медовий Спас, з нього воду не брали. Вважалося, що освячений в це свято колодязь буде завжди радувати своїх господарів чистою і цілющою водою. Навіть нашкодити і отруїти воду в такому колодязі ніхто не зможе.
Яблучний Спас прикмети

Який день на яблучний Спас, така і Покрова (14 жовтня). Ця стара прикмета виправдовує себе щорічно і в наші дні. Існує й така приказка: другий Спас - держи рукавички на запас. Що ж виходить, холодів очікувати до приходу вересня? Ця прикмета лише свідчить про зміни в природі в даний час. Погодні умови вже далеко відрізняються від літніх.

Яблучний Спас прикмети Днем цього не скажеш, але вранці, ввечері і з приходом ночі відчувається подих холоду настільки, що як тут не згадати про теплий одяг! Люди прокидалися зі сходом сонця і йшли працювати в поле. Потрібно працювати, руки ж у кишенях не сховаєш. Тут і приходили на допомогу рукавиці.

Кажуть, що січень буде нагадувати день Яблучного Спаса. Буквально цю прикмету витлумачувати безглуздо: адже серпень - досить теплий місяць. Чи означає це, що січень буде теплим, тому що в певний день серпня коштує така теплінь? Насправді цю прикмету потрібно розуміти таким чином: якщо день другого Спаса буде жарким, це говорить про малосніжна січні, якщо ж не припиняється дощ - зима обіцяє бути сніжною. Дана прикмета перевірена людьми і майже завжди її свідоцтво вірно.

Прикмети в день спаса. Якщо муха два рази сідає на руку в день Яблучного Спаса, ви будете мати успіх. Кожна людина представляє свій успіх по-різному. Але, як не дивно, прикмета збувалася. Можливо, варто трохи почекати, коли на руці сидить ця комаха, і не проганяти муху, поки не з'явиться ще інша, і тоді, за умовами прикмети, то, чого ви так довго чекали, здійсниться у вашому житті.

Согластно звичаїв до дня Яблучного Спаса не можна вживати яблука в їжу. Як правило, яблука дозрівають лише до цього часу. Недозрілі яблука можуть створити проблеми з травленням, тому краще дотримуватися яблучний пост, не їсти яблук і не давати їх дітям. Як же бути з ранніми сортами яблук або тими, хто віддає перевагу кислий смак зелених яблук? Відповідно до даної прикметою, якщо для одних з'їсти яблуко - означає зашкодити своєму травленню, то для жінок їсти яблука до Спаса - брати на свою душу тяжкі гріхи.

Ця прикмета бере свій початок з історії про Адама і Єву, коли жінка порушила заповідь і підвела до того ж свого чоловіка. На той момент та заповідь була головною і єдиною: є плоди з дерева Добра і Зла строго заборонено. Лише за це порушення Адам і Єва заслужили страшне покарання - вигнання з Раю. З тієї пори щороку після свята Пасхи до самого Спаса вживання жінкою яблука в їжу асоціюється з гріхом стародавності, досконалим праматір'ю всіх людей, Євою.

Час другого Спаса означає, що настала пора збирати яблука і горох. Частина врожаю яблук та гороху прийнято було віднести до церкви і освятити. За церковним звичаєм необхідно було з'їсти мінімум одне яблуко і трохи меду - для здоров'я протягом цілого року. Яблучний Спас - день, який відзначався приготуванням яблучних пирогів, різноманітних яблучних страв і консервуванням сік з яблук.

По закінченні Яблучного Спаса наставав час дощу-хлібогноя. Ця назва тлумачилося таким чином, що всі роботи по збору врожаю зернових мають бути завершені до цього терміну. Будь залишок недокошенних класів, який потрапляв під дощ після другого Спаса, гинув. Якщо жито або пшениця буде пожата небагато часу опісля після Спаса, але її обіллє до цього дощем, зерно буде зберігатися погано. Пшеничні зерна зыпріють, а мука з них буде віддавати запахом цвілі. Протягом декількох поколінь перевірялася ця прикмета, і кожен раз була повністю підтверджена. Неспроста так трапляється, що господаркам доводиться викидати муку, придбану на ринку. І все тільки з однієї причини: урожай пшениці був зібраний не вчасно. Тісто має неприємний присмак, який відчувається навіть на обсмаженої до золотистої скоринки рибі.

Прийшов Яблучний Спас - йде літо від нас. Звичайно ж, це саме так. Вранці і ввечері холоднішає, купання в ставку чи річці не приносить задоволення через прохолоди води. Частішають дощі, ясних днів стає набагато менше. Цей день можна назвати днем прощання з літом. Не слід від цього сумувати, життя йде своєю чергою, настає час осені та зими, щоб знову прийшла весна, а потім літо. Кожній порі потрібно радіти, а через рік знову прийде тепло.
Горіховий Спас прикмети

Горіховий Спас 29 серпня 2013
Чому Третій Спас отримав назву Горіховий Спас?
Свою назву Горіховий Спас отримав у зв'язку з тим, що за народним календарем саме з цього дня заготовлювали горіхи нового врожаю. До кінця серпня дозрівають лісові горіхи (ліщина), а в південних регіонах встигали волоські горіхи. На Русі горіхи завжди вважалися ласощами, з них готували найрізноманітніші солодощі з медом, з цукром і інше.

Горіховий Спас прикмети 29 серпня православні християни відзначають Горіховий Спас - третій після Медового і Яблучного. Цей день завжди широко відзначався на Русі. Згідно Євангеліє, після того як Ісус витер обличчя рушником, то на тканині зберігся Його Божественний лик. Звідси пішла традиція освячувати на Горіховий Спас різні тканини, які в старовину жінки виготовляли самі, а потім шили з них одяг.

Також в цей день було прийнято збирати і освячувати горіхи. У селах в цей день закінчували жнива, добігав кінця збір врожаю пшениці. Люди в будинках пекли хліб - звідси з'явилася друга назва свята - Хлібний Спас. На третій Спас в селах освячували нові колодязі, а також чистили святі джерела і пили ключову воду.

Горіховий врятував в 2013 році: прикмети і звичаї
Люди давно помітили, що в один рік не буває одночасно гарного врожаю на горіхи і хліб, тому, згідно з народною прикметою, якщо нинішнім літом буде врожай на горіхи, то в наступному році добре вродить зернове. Гласно повір'ями, Господь дає людям багатий урожай горіхів за праведні діяння, а якщо далі продовжувати жити згідно заповідей, то в наступному році буде високим урожай хліба.

Також вважалося, що в Горіховий Спас 29 серпня магічною силою володіють гілочки ліщини. В цей день відьми і чаклуни поспішали до лісу і запасалися ними для подальшого використання в ритуалах. З них прийнято було виготовляти різні талісмани і обереги проти нечистої сили, а віник для лазні з горіхових гілок і зовсім здатний вигнати будь-які хвороби з організма.В цей день примічають і відліт птахів: "Хто коли хоче, а журавель до Третього Спасу відлітає".

По мотивам


Александр Цыбульник
 
У вас
Форум » Наша країна Україна » Українські народні прикмети » Прикмети на Спас (Прикмети на Спаса)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru