Михайлове Чудо - Форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Михайлове Чудо (Михайлове Чудо)
Михайлове Чудо
cybulnik Дата: Середа, 03.09.2014, 17:20 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Свято 19 вересня - Михайлове Чудо
19 вересня за церковним календарем відзначають велике свято - Михайлове Чудо. В цей день православні люди згадують диво, яке відбулося багато століть тому - згідно з легендами, ще в 4 столітті сам Архістратиг Михайло врятував від руйнування церква.

Архістратиг Михаїл вважається одним з найбільш шанованих християнських святих. У народних традиціях його представляють захисником знедолених і немічних, і водночас суворим суддею: він надсилає в царство Господнє душі померлих і зважує на терезах їхні добрі й погані вчинки.

Михайлове Чудо, згідно з народними прикметами і повір'ями, небезпечний свято - цього дня строго настрого заборонялося працювати. Ті, хто намагався працювати в Михайлове Чудо, як правило чекали неприємні сюрпризи - навіть найпростіша робота йде не так як треба, ламається техніка та обладнання.

Традиційно на руси в цей день влаштовували бенкети і гулянки, ходили один до одного в гості. Напередодні Михайлова Чуда господині пекли пироги з начинкою з нового врожаю, а чоловіки ставили до цього дня пиво і медовуху.
Історія свята

Згідно з переказами, недалеко від міста Ієраполіс, який знаходився на території нинішньої Туреччини, глибоко віруюча людина побудував храм на честь Архістратига Михаїла. Одного разу він побачив уві сні, що його дочка зцілиться від німоти, якщо вип'є води з джерела, який протікав неподалік. Він повірив своєму баченню, напоїв дочка і вона дійсно заговорила. Щоб віддячити Господа батько разом зі своєю родиною хрестився в цьому джерелі і побудував біля нього храм.

До цілющому джерелу приходило безліч людей, щоб вилікуватися від своїх хвороб. Серед них було багато язичників, які побачивши чудо зцілення зверталися в християнську віру.

Багатьом ідолопоклонникам не подобалося, що молода в ті часи християнська віра так швидко поширювалася, і вони вирішили знищити храм разом з цілющим джерелом. Для цього язичники надумали затопити долину, де знаходилася церква, з'єднавши дві протікають недалеко річки в одну.

Благочестивий праведник Архип підніс свої молитви, щоб захистити храм. Його слова були почуті і близько храму з'явився Архистратиг Михаїл, який ударом свого жезла відкрив в горі широку розколину і повелів спрямуватися в неї водам вируючого потоку. Завдяки такому чуду храм уцілів, а ідолопоклонники бігли в страху.

Джерело


Александр Цыбульник
 
У вас
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Михайлове Чудо (Михайлове Чудо)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru