[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобної Євфросинії , ігумені Полоцької (День преподобної Євфросинії , ігумені Полоцької)
День преподобної Євфросинії , ігумені Полоцької
cybulnik Дата: Неділя, 01.06.2014, 09:36 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День преподобної Євфросинії , ігумені Полоцької

Преподобна Єфросинія , ігуменя Полоцька (фрагмент ікони) 5 червня Преподобна Єфросинія , ігуменя Полоцька , в миру Предислава , була правнучкою в п'ятому поколінні святого рівноапостольного князя Володимира і дочкою князя Полоцького Георгія Всеславича . Одного разу в сонному баченні святий Євфросинії з'явився Ангел Господній , який вселив їй заснувати обитель недалеко від Полоцька в містечку під назвою Сільце . Це бачення повторилося ще двічі. З тим же повчанням Ангел з'явився і єпископу Полоцкому Іллі. Через деякий час - це вже було за князя Бориса Всеславича в 1125 році - єпископ Ілія з належним торжеством передав святий Євфросинії Преображенський храм у Сільці для основи при ньому жіночого монастиря. Вирушаючи туди , преподобна Євфросинія взяла з собою тільки свої книги - « весь свій маєток ». З часом тут були пострижені в чернецтво сестри преподобної Євфросинії : рідна - Євдокія (в миру Градіслава ) і двоюрідна - Євпраксія (в миру Звенислава ) . Преподобна вчила молодих послушниць грамоті , переписування книг , співу , шиттю та іншим ремеслам , щоб з юності вони знали закон Божий і мали навик до працьовитості . На схилі років преподобна Євфросинія , передчуваючи швидку кончину , бажала вклонитися Живоносному Гробу Господнього . Доручивши монастир управлінню своєї сестри Євдокії , вона разом з іншою сестрою Євпраксією вирушила в Святу Землю. Після паломництва до святинь Константинополя вона прибула до Єрусалиму. Вклонившись Гробу Господнього , свята Євфросинія прийняла мирну і блаженну кончину в 1173 році в російській монастирі на честь Пресвятої Богородиці в Єрусалимі.

По мотивам www.calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобної Євфросинії , ігумені Полоцької (День преподобної Євфросинії , ігумені Полоцької)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru