[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Велика П'ятниця ( Спогад Святих рятівних Страстів ) (Велика П'ятниця ( Спогад Святих рятівних Страстів ))
Велика П'ятниця ( Спогад Святих рятівних Страстів )
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 22:30 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Велика П'ятниця ( Спогад Святих рятівних Страстів )
Служба у Велику П'ятницю присвячена спогаду хресної смерті Спасителя , зняття з Хреста Його тіла і похованню Його . На утрені (яка традиційно служиться ввечері у Великий четвер ) посеред храму читаються « 12 Євангелій Святих Страстів Христових » , обраних з усіх чотирьох Євангелістів , що оповідають про страждання Спасителя , починаючи з останньої бесіди Його з учнями на Таємній Вечері і закінчуючи похованням Його в саду Йосифа Аримафейського і приставленням військової варти до Його труни . Під час читання Євангелія віруючі стоять із запаленими свічками , показуючи цим з одного боку те , що слава і велич не залишили Господа і під час Його страждань , а з іншого боку - гарячу любов до свого Спасителя . Літургії у Велику П'ятницю не буває , так як в цей день Сам Господь приніс Себе в жертву , а здійснюються Царські Годинник. Вечерня відбувається в третій годині дня , в час смерті Ісуса Христа на Хресті , в спогад зняття з Хреста тіла Христового і поховання Його . На вечірньо , при співі тропаря : « Благообразний Йосиф з древа снем пречисте Тіло Твоє ... » , священнослужителі піднімають Плащаницю ( тобто зображення Христа, що лежить у гробі ) з Престолу , як би з Голгофи , і виносять її з вівтаря на середину храму в преднесенні світильників і при кадінні фіміамом . Плащаниця покладається на особливо приготованому столі ( гробниці ) . Потім священнослужителі і всі моляться поклоняються перед Плащаницею і цілують виразки зображеного на ній Господа - прориві ребра , руки і ноги Його . Увечері буває другого служба з хресним ходом. Плащаниця знаходиться на середині храму в продовження трьох ( неповних ) днів , нагадуючи цим триденне перебування Ісуса Христа у гробі . Це день строгого посту, коли нічого не можна їсти. Ті , кому це важко , нічого не їдять і не п'ють до виносу плащаниці , а після виносу їдять тільки хліб і воду.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1915/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Велика П'ятниця ( Спогад Святих рятівних Страстів ) (Велика П'ятниця ( Спогад Святих рятівних Страстів ))
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru