[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті благовірного князя Данила Московського (День пам'яті благовірного князя Данила Московського)
День пам'яті благовірного князя Данила Московського
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 22:06 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День пам'яті благовірного князя Данила Московського

17 березня Святий благовірний князь Данило Московський , молодший син благовірного князя Олександра Невського , помер в 1303 році. Перед кончиною , слідуючи благочестивому прикладом батька , прийняв чернечий чин і схиму і по глибокому смиренню заповідав зробити поховання на братському кладовищі заснованої ним обителі на честь преподобного Даниїла Стовпника, що згодом отримала назву Московського Данилова монастиря. Чесні мощі святого князя Данила знаходилися під спудом майже 350 років. Протягом цього часу благовірний князь неодноразово нагадував про себе і про місце свого поховання . Так , під час великого князя Івана III , святий Данило з'явився придворному юнакові і повелів сказати великому князю наступне: « Се убо сам всіляко собі утішаюші , мене ж почто забуттю зрадив єси , але обаче аще він забуття ма имать , Бог же мій несть мене забув нікогдаже ». Дізнавшись про це , великий князь Іоанн наказав служити соборні панахиди , роздавати милостиню і влаштовувати трапези на помин своїх покійних. При сина Іоанна III великого князя Московському Василі Иоанновиче відбулася подія , описане в « Степовий книзі ». Одного разу великий князь з численним почтом , в якій знаходився князь Іоанн Михайлович Шуйський , був в Даниловому монастирі і проїжджав недалеко від місця поховання благовірного князя Данила Московського . Шуйського потрібно було сісти на коня , і він вирішив зробити це з надгробного каменя на могилі святого Даниїла. Опинився поблизу якийсь благочестивий християнин сказав Шуйського : « Господине княже! Чи не дерзай з каміння сього знести на кінь свій . Ведий буди, яко лежить ту великий князь Данило ». Гордий ж князь не послухався ради і , ставши на камінь , зібрався було сісти на коня. Несподівано кінь здибився і впав мертвим на землю , підім'явши вершника, ледь залишився живим. У царювання Іоанна Васильовича Грозного на могилі князя Данила отримав зцілення вмираючий син коломенського купця . Іоанн Грозний встановив щорічно здійснювати хресний хід до могили благовірного князя і служити про нього панахиди . Він же видав Указ про побудову в запустевшей до того часу монастирі двоповерхової кам'яної церкви , братських келій , поповненні обителі ченцями і пристрої чернечого гуртожитку . У 1652 році цар Олексій Михайлович , за велінням якому з'явився благовірного князя Данила , здійснив урочисте відкриття мощей святого. 30 серпня Патріарх Никон з собором єпископів і цар Олексій Михайлович з придворними відкрили могилу благовірного князя і знайшли чесні мощі нетлінними. Під час обрітення мощей серед зібрався там численного народу відбулося чимало чудесних зцілень. Святі мощі були урочисто перенесені в монастирський храм на честь святих отців Семи Вселенських Соборів і покладені в спеціально приготовленою дерев'яної гробниці навпроти правого кліросу . Тоді ж благовірний князь Данило Московський був зарахований до лику святих.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1875/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті благовірного князя Данила Московського (День пам'яті благовірного князя Данила Московського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru