[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Чудотворна ікона Божої Матері , іменована « Державна» (Чудотворна ікона Божої Матері , іменована « Державна»)
Чудотворна ікона Божої Матері , іменована « Державна»
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 22:02 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Чудотворна ікона Божої Матері , іменована « Державна» (1917)

Ікона відразу ж стала шануватися як чудотворна , з неї робили численні списки 15 березня Пресвята Богородиця двічі явилася уві сні селянці Євдокії Адріанової . У лютому 1917 року Євдокія почула слова Богородиці : «Є в селі Коломенському велика чорна ікона. Її потрібно взяти - нехай моляться ». А ще через кілька днів вона бачила білий храм і в ньому восседающими величну Дружину . Селянка вирішила розшукати побачену уві сні церкву. 2 березня (15 березня за новим стилем) в селі Коломенському поблизу Москви вона дізналася у храмі Вознесіння Господнього ту саму, що приснилася їй , церква. В результаті старанних пошуків , вжитих разом з настоятелем храму , у церковному підвалі була знайдена велика темна ікона Божої Матері - це і був явлений Євдокії образ. Ікона відразу ж стала шануватися як чудотворна , з неї робили численні списки , її запрошували для здійснення молебнів в усі навколишні села , в багато обителі , храми , на заводи і фабрики по всій Москві. Чудотворна ікона Божої Матері « Державна» Чудотворна ікона Божої Матері « Державна» Передбачається , що « Державна» ікона , створена в 18 столітті , раніше знаходилася у Вознесенському дівочому монастирі Московського Кремля , звідки була вивезена в Коломенське під час навали Наполеона в 1812 році. Після більшовицької революції 1917 року ікона разом з іншими святинями закритого Вознесенського храму знаходилася в різних сховищах Державного Історичного музею. Повернення чудотворної ікони знаменно співпало зі звільненням Росії від богоборчого ярма. Наприкінці 1980 -х років стараннями митрополита Волоколамського і Юр'ївського Питирима ( Нечаєва ) та архімандрита Інокентія ( Просвирнина ) ікона , згідно особистим розпорядженням директора музею К.Г. Левикіна , була негласно перенесена в Видавничий відділ Московського Патріархату , де і перебувала протягом декількох років у вівтарі домового храму в ім'я преподобного Йосипа Волоцького . 27 липня 1990 з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II духовенство і православні москвичі урочисто перенесли ікону в Коломенське , в діючу Казанську церкву . Образ був встановлений у правого криласу храму. Відтоді перед чудотворною іконою Божої Матері « Державна» по недільних днях відбувається читання акафісту .

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/2381/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Чудотворна ікона Божої Матері , іменована « Державна» (Чудотворна ікона Божої Матері , іменована « Державна»)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru