[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Батьківська субота другої седмиці святої Чотиридесятниці (Батьківська субота другої седмиці святої Чотиридесятниці)
Батьківська субота другої седмиці святої Чотиридесятниці
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:59 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Батьківська субота другої седмиці святої Чотиридесятниці У всі батьківські суботи служба звершується за особливим статутом
Святий Чотиридесятницею називають дні Великого посту , який триває рівно сім тижнів ( тижнів ) . Починається він зазвичай в лютому або березні і закінчується в квітні- травні. У цей час церква закликає віруючих бути в найтіснішому союзі християнської любові та миру не лише з живими людьми , а й з померлими , здійснюючи про них молитовні поминання в призначені дні . Поминальні дні під час Великого посту призначаються на суботи Тижнів, оскільки в усі інші дні поминання покійних ( заупокійні єктенії , літії , панахиди , третій , дев'ятий і сороковий день по смерті , Сорокоусти ) в цей час не відбуваються - з тієї причини , що щодня не буває повною літургії , з проведенням якої пов'язаний цей ритуал. Якраз для того , щоб не позбавити померлих молитви в дні святої Чотиридесятниці , і встановлені зазначені суботи. Вони називаються Вселенськими батьківськими суботами , а самі панахиди , що здійснюються в ці дні , - вселенськими панахидами . Також у ці суботи , крім поминання кожного померлого окремо , церква творить поминання всіх « від століття преставився батьків і братів по вірі , сподобилися християнської кончини , одно і тих , які , будучи захопленими раптової смертю, не були напучував в загробне життя молитвами церкви» . У колі богослужбового року такими днями загального поминання вважаються суботи мясопустная і Троїцька , а також і суботи другого , третього й четвертого тижнів Великого посту. У всі батьківські суботи служба звершується за особливим статутом .

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/3073/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Батьківська субота другої седмиці святої Чотиридесятниці (Батьківська субота другої седмиці святої Чотиридесятниці)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru