[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті священномученика Полікарпа (День пам'яті священномученика Полікарпа)
День пам'яті священномученика Полікарпа
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:55 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського

Святитель Полікарп , єпископ Смирнский , народився близько 80 року ... 8 березня Святитель Полікарп , єпископ Смирнский , народився приблизно в 80 році і проживав у місті Смирні Малої Азії. Рано залишившись сиротою , Полікарп був вихований , за вказівкою Ангела , благочестивою вдовою Каллістою . Після смерті нареченої матері Полікарп роздав свій маєток і став вести цнотливе життя , служачи хворим і немічним. Полікарпа дуже полюбив і наблизив до себе святий єпископ Смирнский Вукол . Він присвятив Полікарпа в диякона , доручивши йому проповідувати в храмі Слово Боже. У часи, коли на Римський престол вступив імператор Марк Аврелій ( 161-180 ) , на християн було направлено одне з найжорстокіших гонінь. Язичники вимагали , щоб суддя шукав святого Полікарпа - «батька всіх християн » і « звідника всієї Азії». У цей час святитель Полікарп на наполегливе прохання своєї пастви перебував в невеликому селищі недалеко від Смірни . Коли воїни прийшли за ним , святий Полікарп вийшов назустріч і велів їх нагодувати , а сам в цей час став молитися , готуючись до мученицького подвигу. Святитель Полікарп , єпископ Смирнский Святитель Полікарп , єпископ Смирнский Страждання і смерть святителя Полікарпа описані в « Посланні християн Смірні Церкви до інших Церков » - одному з найдавніших пам'яток християнської писемності. Будучи приведений на суд , святитель Полікарп твердо сповідав свою віру в Христа , і був засуджений до спалення . Кати хотіли прибити святителя до стовпа , але він спокійно їм сказав, що не зійде з багаття , і його тільки зв'язали мотузкою. Полум'я оточило святого , але не торкнулося його , зімкнувшись в повітрі над його головою. Бачачи , що вогонь не шкодить йому , натовп язичників та іудеїв стала вимагати , щоб він був убитий мечем. Коли святому Полікарпа завдали рану , з неї витекло так багато крові , що вона погасила полум'я . Тіло священномученика Полікарпа спалили. Смирнський християни з благоговінням зібрали його чесні останки , свято шануючи його пам'ять.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1865/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті священномученика Полікарпа (День пам'яті священномученика Полікарпа)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru