[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Великий піст.Початок Великого посту (Великий піст.Початок Великого посту)
Великий піст.Початок Великого посту
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:45 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Початок Великого посту Стародавні християни дотримувалися Великого посту з особливою суворістю
Пост Святої Чотиридесятниці називається Великим постом у зв'язку з особливою важливістю його встановлення . Традиційно , Свята Чотиридесятниця і всі богослужіння починаються з вечерні масляного ( сиропустной ) тижня . Під час вечірнього богослужіння у Прощену неділю буває чин або обряд загального прощення в храмі. Великий піст встановлений , головним чином , в пам'ять сорокаденного посту Ісуса Христа , який незабаром після Свого хрещення віддалився в пустелю і постив там ( Мт. 4 , 2 ) , а також у пам'ять сорокаденного посту Мойсея ( Вих. 34 , 28 ) і Іллі ( 3 Цар. 19 , 8 ) . Про те , що пост був встановлений апостолами і тривав сорок днів майже з початку його встановлення , є свідчення з глибокої давнини , а сама назва « Чотиридесятниця " часто зустрічається в стародавніх писемних пам'ятках . Однак , дотримувався пост Святої Чотиридесятниці ( тривав всюди 40 днів) в стародавній Церкві не в один і той же час. Це залежало від неоднакового числення днів посту і днів , коли він дозволявся . У Східних Церквах існуючий і донині порядок дотримання Великого посту встановився в 4 столітті. Розп'яття Ісуса Христа Розп'яття Ісуса Христа Великий піст складається з сорокаденного посту ( Чотиридесятниці ) і посту Страсної седмиці «заради рятівних пристрастей» Христових . У Постановах апостольських про Великий піст говориться: «Так відбувається цей пост ( Чотиридесятниця ) перш поста Пасхи ( Страсної седмиці) » (кн. 5 , гл. I). Стародавні християни дотримувалися Великого посту з особливою суворістю , утримуючись навіть від куштування води до дев'ятої ( третій по полудні ) години дня . Їжу куштували після дев'ятої години , вживаючи хліб і овочі. Заборонялися м'ясо , молоко , сир , яйця. Правила дотримання Великого посту відображені і в церковному Статуті . У першу і Страсну седмиці Православна Церква наказує зберігати особливо суворий піст. У понеділок і вівторок першої седмиці наказується дотримуватися вищу ступінь поста: « Аж ніяк зовсім ясті не личить ». В інші седмиці поста , крім субот та неділь , - сухоїдіння . У суботні та недільні дні дозволяється зварена їжа з єлеєм ( олією ) . І лише у свято Благовіщення , якщо він припадає не в Страсну седмицю , дозволяється куштування риби. Церква суворо засуджує порушують Великий піст , але , діючи в дусі любові і милосердя Божого , що не покладає правил постування у всій повноті на дітей , хворих , немічних та людей похилого віку , які не відчужує їх від участі в радості причащання і Пасхи. Але немічні тілом , як і здорові , зобов'язані під час Великого посту здійснювати справи любові і милосердя і , також як і в інші пости , зберігати духовний піст від гріхів. У численних стихирах і тропарях служб Святої Чотиридесятниці Церква роз'яснює суть істинного посту як засобу духовного відродження : час духовного подвигу , зміцнення себе в самовідданість , умертвіння гріховних побажань . Тому в співах Церква називає Святу Чотиридесятницю веселим часом поста .

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/2379/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Великий піст.Початок Великого посту (Великий піст.Початок Великого посту)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru