[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День священномученика Єрмогена , патріарха Московського (День священномученика Єрмогена , патріарха Московського)
День священномученика Єрмогена , патріарха Московського
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:43 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День священномученика Єрмогена , патріарха Московського і всієї Росії

2 березня Чудотворець та священномученик Гермоген , патріарх Московський і всієї Росії , походив з донських козаків. За свідченням самого патріарха , він був спочатку священиком в місті Казані при Гостінодворской церкви в ім'я святителя Миколая. Незабаром він прийняв чернецтво і з 1582 року було архімандритом Спасо -Преображенського монастиря в Казані. У 1589 році він був хіротонізований на єпископа і став першим Казанським митрополитом. Під час служіння майбутнього патріарха в Казані здійснилося явлення і набуття чудотворної Казанської ікони Божої Матері в 1579 році. Будучи ще священиком , він , з благословення тодішнього Казанського архієрея Єремії , переносив новоявлену ікону з місця набуття до церкви в ім'я святителя Миколая. Володіючи неабияким літературним хистом , святитель сам склав у 1594 році сказання про явище чудотворної ікони та відбувалися від неї чудеса . У 1606 році митрополит Гермоген був зведений собором святителів на патріарший престол в Московському Успенському соборі. Митрополит Ісидор вручив Святішому Патріарху Єрмогену посох святителя Петра , Московського чудотворця , а цар приніс у дар новому патріархові панагію , прикрашену дорогоцінним камінням , білий клобук і посох. За стародавнім чином святійший патріарх Гермоген здійснював хода на осляті навколо стін Кремля. Чудотворець та священномученик Гермоген , патріарх Московський і всієї Росії Чудотворець та священномученик Гермоген , патріарх Московський і всієї Росії Діяльність патріарха Єрмогена співпала з важким для Російської держави періодом - нашестям самозванця Лжедмитрія і польського короля Сигізмунда III . Первосвятитель всі свої сили присвятив служінню Церкві і Батьківщині. У цьому подвигу патріарх Гермоген не був самотнім : йому наслідували і допомагали самовіддані російські люди. З особливим натхненням протистояв святійший патріарх зрадникам і ворогам Вітчизни , що бажали поневолити російський народ , ввести в Росії уніатство і католицтво , викорінити православ'я. Звільнення Росії , за яке з таким непохитною мужністю стояв святитель Гермоген , успішно завершилося за його предстательству російським народом. Тіло священномученика Єрмогена було поховано в Чудовому монастирі , а в 1654 році перенесено в Московський Успенський собор . Прославлення патріарха Єрмогена в лику святителів здійснилося ( 12 ) 25 травня 1913 .

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1876/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День священномученика Єрмогена , патріарха Московського (День священномученика Єрмогена , патріарха Московського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru