[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Святий рівноапостольний Кирило (Святий рівноапостольний Кирило)
Святий рівноапостольний Кирило
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:34 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

Святий рівноапостольний Кирило , вчитель Словенський Святі Кирило і Мефодій за одкровенням Божим склали слов'янську абетку 27 лютого Слов'яни - святий рівноапостольний Кирило (до прийняття схими носив ім'я Константин) і старший брат його Мефодій - народилися в Македонії , в місті Солуні . Святий Кирило отримав прекрасну освіту , з 14-річного віку виховуючись з сином імператора . Юнак рано прийняв сан пресвітера . Після повернення до Константинополя складався бібліотекарем соборної церкви і викладачем філософії . Святий Кирило з успіхом вів дебати з єретиками , іконоборцями і з магометанами . Прагнучи до усамітнення , він віддалився на гору Олімп до свого старшого брата Мефодію , але усамітнення його тривало недовго. У 857 році обидва брати були послані імператором Михайлом у місіонерську подорож для проповіді християнства у хозар . По дорозі вони зупинялися в Херсоні і знайшли там мощі священномученика Климента , Папи Римського . Прибувши до хозарам , святі брати розмовляли з ними про християнську віру . Святий рівноапостольний Кирило , вчитель Словенський Святий рівноапостольний Кирило , вчитель Словенський Переконаний проповіддю святого Кирила хозарський князь і з ним весь народ прийняли християнство. Вдячний князь хотів нагородити проповідників багатими дарами , але вони відмовилися від цього і просили князя відпустити з ними на батьківщину всіх грецьких полонених . Святий Кирило повернувся до Константинополя з 200 відпущеними полоненими. У 862 році почалася головна справа святих братів . На прохання князя Ростислава імператор послав їх до Моравії для проповіді християнства слов'янською мовою. Святі Кирило і Мефодій склали слов'янську азбуку і переклали слов'янською мовою Євангеліє , Апостол , Псалтир і багато Богослужбові книги. Також вони вели Богослужіння слов'янською мовою. Потім святі брати на запрошення Римського Папи були викликані до Рима , де Папа Адріан зустрів їх з великою честю , бо вони принесли туди мощі священномученика Климента , Папи Римського . За природою хворобливий і слабкий , святий Кирило від багатьох праць незабаром захворів і , прийнявши схиму , помер в 869 році у віці 42 років. Перед смертю він заповів своєму братові продовжувати християнська освіта слов'ян . Похований святий Кирило в римській церкві святого Климента , де почивають мощі цього священномученика, принесені до Італії з Херсонеса словенськими вчителями .

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1862/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Святий рівноапостольний Кирило (Святий рівноапостольний Кирило)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru