[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Масляна ( Початок масляного тижня) (Масляна ( Початок масляного тижня))
Масляна ( Початок масляного тижня)
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:29 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Статус: Offline
Масляна ( Початок масляного тижня) Сирна седмиця - переддень Великого посту 24 лютого ( дата для 2014 ) Сирну седмицю або масницею називається седмиця , наступна за Тижнем мясопустной . У її продовження не споживати м'ясо , але пост на інші скоромні продукти в середу і п'ятницю скасовується . У середу і п'ятницю не звершується Божественна літургія . За вечірнім богослужінням у вівторок вперше читається молитва святого Єфрема Сирина , яка багаторазово повторюється за всіма великопісних богослужіннями. Молитва святого Єфрема Сиріна: «Господи і Владико життя мого , дух неробства , зневіри , любові першості і пустослів'я не дай мені . Дух же цнотливості , смиренномудрості , терпіння і любові даруй мені, рабу Твоєму . Їй , Господи , Царю , даруй мені бачити мої гріхи і не осуджувати брата мого , яко благословен єси на віки віків. Амінь » . Сирна седмиця - переддень Великого посту. Свята Церква називає її «світлим предпутіем стриманості » , « початком розчулення і покаяння » , тому не годиться дійсним чадам Церкви Христової віддаватися в масницю розгулу, мирських забав і розваг . У сирну суботу Церква згадує всіх преподобних отців , « в постничіство просіявши світло , преподобно ж пожившія » , нагадуючи нам тим самим про майбутній подвиг Великого посту і указуя приклади доброчесного життя в особі великих Постніков - святих дружин і чоловіків . Особливо важливим , знаковим настроєм цього тижня можна вважати примирення з ближніми.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1246/2/

Александр Цыбульник

У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Масляна ( Початок масляного тижня) (Масляна ( Початок масляного тижня))
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru