[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Вселенська батьківська ( мясопустна ) субота (Вселенська батьківська ( мясопустна ) субота)
Вселенська батьківська ( мясопустна ) субота
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:25 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Вселенська батьківська ( мясопустна ) субота
У православному календарі є особливі дні для все церковного поминання покійних. Ці дні називаються батьківськими суботами , вони були встановлені в першому тисячолітті. Сьогодні відзначається Вселенська батьківська мясопустна суботу . У році кілька батьківських субот : суботи перед мясопустний тижнем і перед святом Трійці (П'ятидесятниці ) - їх називають Вселенськими батьківськими суботами . Присвячуючи Тиждень піщальну преднапомінальну останнього Страшного суду Христового , Церква , зважаючи цього суду , встановила клопотати не тільки за живих членів , але і за всіх , від століття померлих , під благочесті пожили , всіх родів , звань і станів , особливо ж за що померли раптовою смертю . « Святі отці узаконили здійснювати поминання про всіх померлих з такої причини . Багато вельми нерідко помирають неприродною смертю , наприклад : під час мандрування по морях , в непрохідних горах , в ущелинах і проваллях ; трапляється , гинуть від голоду , на пожежах , на війні , замерзають. І хто перечитає ( перерахує ) всі роди і види ненавмисної і ніким не очікуваної смерті ? І все такі позбавляються узаконеного псалмоспіву і заупокійних молитов. Ось чому святі отці , рухомі людинолюбством , встановили , грунтуючись на вченні апостольському , здійснювати це загальне , вселенське поминання , щоб ніхто , - коли б , де б і як би не закінчив земне життя , - не позбавився молитов Церкви ». Урочисте все церковне поминання покійних в цю суботу (а також в Троїцьку суботу ) приносить велику користь і допомогу померлим батькам і братам нашим і разом з тим служить виразом повноти церковного життя , якій ми живемо.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/2584/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Вселенська батьківська ( мясопустна ) субота (Вселенська батьківська ( мясопустна ) субота)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru