[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського (Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського)
Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:22 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського , був родом з міста Мелітополя

20 лютого Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського , народився в місті Мелітополі (Мала Азія ) , де його батько Христофор служив дияконом . Юнак не вчився грамоти , але добре засвоїв Божественне Писання , часто будучи присутнім у храмі на богослужіннях. Парфеній славився добрим серцем , і , займаючись рибальством , він роздавав виручені гроші жебракам . Сповнений благодаті Божої , святий Парфеній з 18 -ти років ім'ям Христовим лікував хвороби , виганяв бісів і творив інші чудеса. Дізнавшись про доброчесного життя юнака , Мелітопольський єпископ Філіп дав йому освіту і присвятив у пресвітера . У 325 році , за царювання Костянтина Великого , архієпископ Кізіческій Ахілла поставив Парфенія єпископом міста Лампсака (Мала Азія ) . У місті було безліч язичників , і святитель став старанно поширювати віру в Христа , стверджуючи її з волі Божої багатьма чудесами і зціленнями хворих. Люди слухали святого Парфенія і поступово стали відходити від язичницьких вірувань. Усвідомивши це , святитель Парфеній відправився до царя Костянтину Великому з проханням дати йому владу руйнувати ідольські капища і будувати на їх місці християнські храми. Цар прийняв святителя з честю , дав йому грамоту на розорення капищ і забезпечив засобами для побудови храму . Повернувшись в Лампсак , святитель Парфеній наказав зруйнувати ідольські капища і посеред міста спорудити чудовий Божий храм. Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського На одному з розорених капищ святитель Парфеній знайшов великий камінь , зручний для зведення святого престолу в храмі , і наказав обробити камінь і відвезти на будівництво церкви. Диявол озлобився , що зі священного капища був узятий добротний камінь , і своїми силами перекинув повозку - тим каменем вбило візника . Але святий Парфеній воскресив свого помічника глибокої молитвою , також він осоромив диявола , який хотів перешкодити Божій справі . Милосердя святителя Парфенія було настільки велике , що він ніколи нікому не відмовляв у зціленні - до нього йшли багато городян і мандрівні по дорогах люди , ті , хто були обтяжені тілесними недугами і одержимі нечистими духами. Народ перестав звертатися до лікарів , так як всі хвороби , в Ім'я Господа Ісуса Христа , зціляв святий Парфеній . Великою силою Імені Христового вигнав святитель безліч бісів з людей , будинків , морських вод. Коли святитель виганяв біса з однієї людини , одержимого їм з дитинства , нечистий дух став просити святого дати йому інше місце проживання. Святий пообіцяв вказати таке місце і , відкривши уста свої , сказав бісу : «Увійди і перебувало в мені ». Диявол , як би обпалений вогнем , заволав : «Як я ввійду в дім Божий? » - І зник у місцях далеких , пустельних і непрохідних . Являючи людям велику силу віри в Христа , святитель Парфеній звернув безліч ідолопоклонників до істинного Бога . А сам святитель помер мирно , він був урочисто похований поруч з соборною церквою Лампсака , у збудованій ним самим каплиці.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/2582/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського (Святитель Парфеній , єпископ Лампсакійського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru