[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі» (Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі»)
Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі»
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 21:07 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Статус: Offline
Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі»

Суд праведний судити , милість і щедроти творить кожному щирому своєму ... 7 лютого Сьогодні Російською Православною церквою відзначається ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі ». На цій іконі Божа Матір зображена тримає правою рукою Немовля Христа , у Якого в руках розгорнутий сувій із словами: «Суд праведний судите , милість і щедроти творите кожному щирому своєму ; вдовицю та сиру НЕ насильництву і злобу брата свого в серці не творите ». Ліву руку Богоматір доклала до Своєї голові , кілька похиленою набік , ніби вона прислухається до молитов усіх обертаються до Неї в печалях та скорботах . Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі» була принесена до Москви козаками в 1640 році і поміщена в храмі Святителя Миколая на Пупишах у Замоскворіччя . Внаслідок неодноразових перебудов храму , ікона виявилася на дзвіниці . Шанування ікони як чудотворної почалося після зцілення від неї розслабленої жінки. Хвора , що жила далеко від Москви , довгі роки страждала тяжкою недугою : у неї вболівали всі члени тіла , особливо ноги , так , що вона не могла ходити. Доведена хворобою до повної знемоги , вона вже не сподівалася видужати. Різні медичні засоби вже не приносили їй бажаного зцілення. Одного разу , коли хвора була в забутті , вона побачила ікону Божої Матері і почула від неї голос: « Вели везти себе в Москву. Там в Пупишева , в церкві святителя Миколая , є образ «втамує моя печалі» ; молись перед ним і отримаєш зцілення ». У Москві хвора оглянула всі ікони в храмі в ім'я святителя Миколая Чудотворця , але не знайшла тієї , яка з'явилася їй в баченні. Тоді священик попросив принести із дзвіниці знаходилися там старі ікони. Коли внесли ікону «втамує моя печалі» , хвора раптом скрикнула : «Вона ! Вона », - і перехрестилася. Після молебню вона приклалася до ікони і встала з одра абсолютно здоровою. Це диво скоєно 7 лютого (за новим стилем) 1760 . З того дня відбувається свято на честь ікони Божої Матері «Утамуй моя печалі» . До того часу відноситься і складання служби з акафістом , вперше надрукованій в 1862 році. З ікони зробили список , який поставили в прибудові Нікольського храму в Пупишах . У цьому храмі зберігалися письмові свідчення про численні чуд , совершившихся за молитвами Божої Матері від Її чудотворного образу. Особливо багато чудес сталося під час чуми 1771 року. Пізніше ці свідчення були знищені вогнем під час пожежі. Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі » Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі» Згодом були написані ще декілька списків з ікони «втамує моя печалі» . У Москві прославилися чудотворенгіми однойменні ікони в чотирьох храмах : в ім'я святого Іоанна Хрестителя , що на Покровиці ; в ім'я святих апостолів Петра і Павла на Ново -Басманний ; в ім'я святителя Тихона Амафунского у Арбатских воріт ; в ім'я преподобного Сергія , що на Рогожской . У 1765 році один чудотворний список з ікони був перенесений з Москви до Петербурга купцем Роговіковим . Він перебував у храмі Вознесіння Господнього . Нині чудотворна ікона «втамує моя печалі» знаходиться в храмі в ім'я святителя Миколая , « що в Коваля » ( Ніколо - Кузнецький ) . У Саратові , в історичному центрі міста (вул. Волзька , 36 ), знаходиться чудовий за своєю архітектурою храм на честь ікони Божої Матері «Утамуй моя печалі» . Історія цієї церкви почалася в 1903 році, коли саратовський архітектор Петро Митрофанович Зибін зробив проект церкви -каплиці , розташованої при архієрейському будинку саратовских владик. Незабаром почалося її будівництво і закінчилося в 1906 році. Престол архієрейського храму- каплиці був один і спочатку освячений на честь Афонської ікони Божої Матері « У скорботах і печалях Втіха ». Однак у народній пам'яті закріпилася трохи іншу назву церкви - «Утамуй мої печалі» . До Жовтневої революції 1917 року богослужіння в каплиці відбувалися щодня чернечого братією з архієрейського будинку. У роки Радянської влади будівлю , на щастя , збереглося майже в первозданному вигляді. У 1960 -х роках за розпорядженням першого секретаря Саратовського обкому хрести з церкви -каплиці були зняті , і протягом довгого часу в храмі розташовувався планетарій . Однак , при реставрації ще в радянські роки , хрести на куполах храму були відновлені. У 1993 році церква була заново освячена на честь ікони Божої Матері «Утамуй моя печалі» . В даний час храм має статус Архієрейського Подвір'я , в ньому несуть богослужбовий і кліросний послух викладачі та студенти Саратовської Православної Духовної Семінарії .

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1816/

Александр Цыбульник

У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі» (Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі»)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru