[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті преподобного Макарія Жабинського (День пам'яті преподобного Макарія Жабинського)
День пам'яті преподобного Макарія Жабинського
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 20:58 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День пам'яті преподобного Макарія Жабинського , Бєлевського чудотворця

Преподобний Макарій Жабинського 4 лютого Преподобний Макарій Жабинського , Белевский чудотворець , народився в 1539 році. У ранній молодості він прийняв постриг з ім'ям Онуфрій та в 1585 році заснував Жабинського Введенскую пустель ( монастир, що знаходиться у віддаленому пустельному місці ) поблизу річки Оки , недалеко від міста Бєлєва . 1615 року пустинь була повністю розорена польськими військами під начальством Лісовського . Повернувшись на попелищі , преподобний став направник монастиря. Він знову зібрав братію , і замість дерев'яного побудували кам'яний храм на честь « Введення Пресвятої Богородиці у храм» , з дзвіницею на воротах. Преподобний проводив життя в суворих чернечих подвигах , зазнаючи мороз , спеку , голод і спрагу , як про це записано було в монастирському синодику . Часто він віддалявся в лісову гущавину , де на самоті молився Богу . Одного разу , коли преподобний йшов лісовою стежкою , він почув слабкий стогін. Він озирнувся навкруги й побачив притулившись до стовбура сосни поляка , який в знемозі напівлежав . Поруч валялася його шабля. Він відстав від свого загону і заблукав у лісі. Ледве чутним голосом ворог , можливо грабивший обитель , просив пити. Любов і співчуття перемогли в преподобному . З молитвою до Господа він ударив посохом об землю , з якої забив прохолодний джерело , і напоїв вмираючого. Коли відновлений монастир зміцнів у зовнішній і внутрішнього життя, святий Онуфрій залишив общемонастирскую життя і , доручивши братію надійному керівництву одного зі своїх учнів , прийняв схиму з ім'ям Макарій. Місцем свого усамітнення він обрав верхів'ї протоки Жабинкі - «джерело Жабинец » , віддалений від гирла протоки і береги річки Оки в одній версті .

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1853/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті преподобного Макарія Жабинського (День пам'яті преподобного Макарія Жабинського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru