[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобного Макарія Великого , Єгипетського (День преподобного Макарія Великого , Єгипетського)
День преподобного Макарія Великого , Єгипетського
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 20:45 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День преподобного Макарія Великого , Єгипетського

Преподобний Макарій Великий , Єгипетський 1 лютого Батьки преподобного Макарія , священик Авраам і його дружина Сарра , були , подібно великим праотців , безплідні до глибокої старості. Після нападу варварів на Єгипет вони переселилися на околицю Єгипту в селище Птінапор , поблизу пустелі Нітрійській , і там у них народився син Макарій. Коли хлопчик підріс , батьки одружили його , але юнак незабаром овдовів . Після кончини дружини преподобний Макарій зміцнився у своєму бажанні обрати чернечий шлях . Господь послав йому досвідченого духовного наставника в особі старця , який допоміг йому влаштувати собі келію , навчив його плести циновки , щоб заробляти на хліб. Через деякий час місцеві жителі дізналися про юного самітника, що далеко від селища проводив час в строгій самоті і молитві , і повідомили про нього місцевому єпископу . Той поставив Макарія читцем до церкви , але преподобний , прагнучи до чернечого усамітнення, пішов з селища і оселився в іншому місці. Живучи відлюдником , преподобний піддавався важким спокусам : у його хатину вповзали змії , навколо бродили дикі звірі , але святий Макарій співав псалми , і всі страшні бачення розсіювалися . Тоді ворог роду людського , бачачи своє безсилля , вирішив обмовити святого: дочка одного з поселян завагітніла і за намовою свого коханця оббрехала святого. Розлючені батьки і підбурювані ними жителі селища напали на келію , виволокли звідти преподобного, нещадно побили і кинули напівмертвого . Коли преподобний отямився , батьки дівиці зажадали , щоб він давав їм гроші на прожиток. Преподобний Макарій все переніс з лагідністю і лише став старанніше плести циновки , щоб заробити потрібні гроші. Коли преподобний Макарій досяг 40 років , він був присвячений в сан ієромонаха і отримав великий дар зцілення : руйнуючи диявольські підступи, він зцілив зачарувала молоду жінку , помазанням єлею вилікував від прокази дівчину. У цей час преподобний Макарій був обраний настоятелем ( аввою ) іноків , що жили в Скитської пустелі. Преподобний Макарій повчав свою паству з глибоким смиренням і лагідністю . Показуючи ченцям шлях боротьби з спокусами , він говорив , що змусити диявола відступити і припинити спокуси годі й постом ( диявол взагалі не бере їжі ), що не чуванням ( диявол взагалі не спить ) , а , як йому зізнався сам диявол , тільки смиренністю. Коли преподобний досяг 97 років , йому з'явилися святі Антоній Великий і Пахомій Великий і провозвестія йому кончину на 9 -й день після їх явища . Преподобний зібрав у той день всю братію , попрощався з усіма і відійшов до Господа. Багато хто з братії натхненням понад бачили святих угодників і безтілесним Сили , які зустрічали душу преподобного Макарія. Мощі святого Макарія покояться в Італії, у місті Амальфі.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1806/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобного Макарія Великого , Єгипетського (День преподобного Макарія Великого , Єгипетського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru