[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святителів Афанасія і Кирила , архієпископів (День святителів Афанасія і Кирила)
День святителів Афанасія і Кирила , архієпископів
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 20:00 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День святителів Афанасія і Кирила , архієпископів Олександрійських

31 січня Святитель Афанасій Великий , архиєпископ Олександрійський , народився приблизно в 297 році в Олександрії , в добродійному християнській сім'ї . З дитинства він так полюбив церковне богослужіння , що влаштовував зі своїми однолітками гру в священиків , а сам , подібно єпископу , з усією точністю здійснював церковну службу. Коли до хлопчиків приєднувалися діти з язичницьких сімей , святий Афанасій розповідав їм про Христа Спасителя , а потім , в разі їх згоди , здійснював на березі моря обряд хрещення . Коли святому Афанасію виповнився 21 рік , святитель Олександр висвятив його в сан диякона Олександрійської Церкви. Після смерті святителя Олександра диякон Афанасій був обраний його наступником - Первосвятителем Олександрійської Церкви. У 326 році він був висвячений в єпископа Олександрійського . Очоливши Олександрійську Церква , святитель Афанасій продовжував ревну боротьбу проти єретиків , які , користуючись підтримкою при дворі , домоглися засудження святителя. У 336 році він був відправлений у вигнання в Трір . Після смерті імператора Костянтина святитель Афанасій повернувся із заслання. Незважаючи на багаторічні ( в цілому більше 20 років) гоніння і переслідування єретиків , святитель Афанасій продовжував невідступно відстоювати чистоту Православ'я і невпинно викривати аріан , проти яких написав багато послань і богословських трактатів . Первосвятитель керував Олександрійської Церквою аж до своєї блаженної кончини в 373 році. Святитель Кирило , архиєпископ Олександрійський , був родом зі знатної родини , в якій шанувалося християнство. Згодом Кирило став одним з видатних борців за православ'я і великих вчителів Церкви. Крім вивчення Священного писання , він вивчав багато світські науки , в числі яких була і філософія. Святий Кирило був одностайно обраний на патріарший престол Олександрійської церкви після смерті Патріарха Феофіла . Святитель Кирило відразу ж очолив боротьбу з лютими єретиками , распространившимися в Олександрії. Але бачачи , що вмовляння і вмовляння не приносять результату , доклав усіх зусиль , щоб єретики були вигнані з Олександрії. Свій життєвий шлях святитель Кирило закінчив у 444 році , в цілому він керував Олександрійської церквою в перебігу 32 років. Перу архієпископа Кирила належить чимало творінь , основними з яких є тлумачення Євангелія від Луки , Євангелія від Іоанна , Послання апостола Павла. Спільне святкування святителям Опанасу і Кирилу Олександрійським встановлено за їхні багаторічні великі труди і подвиги , понесені на захист догматів Вселенської церкви проти єресей.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1673/
© Calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святителів Афанасія і Кирила , архієпископів (День святителів Афанасія і Кирила)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru