[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобних Кирила Марії , батьків преподобного Сергія (День Кирила і Марії , батьків преподобного Сергія)
День преподобних Кирила Марії , батьків преподобного Сергія
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 19:57 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День преподобних Кирила і Марії , батьків преподобного Сергія Радонезького

Преподобні Кирило і Марія , батьки преподобного Сергія Радонезького 31 січня Преподобні Кирило і Марія жили в древньому Ростовському князівстві . За переказами , їх маєток знаходився в чотирьох верстах від Ростова Великого . Боярин Кирило перебував на службі у ростовських князів. Кирило і Марія строго слідували церковним правилам і звичаям , були старанними в молитві і любили храм Божий. Особливо піклувалися вони про справи милосердя. У благочестивої пари вже був син Стефан , коли Бог дарував їм ще одного сина , Варфоломія , в майбутньому - преподобного Сергія Радонезького. Ще до народження Варфоломія Господь явив знамення Свого благовоління майбутньому подвижнику : одного разу під час Божественної літургії дитина в утробі матері тричі голосно вигукнув . Праведні подружжя дало обітницю : якщо народиться немовля чоловічої статі , присвятити його на служіння Церкви і Бога. Після Варфоломія у Кирила і Марії народився третій син - Петро . Своїх дітей подружжя виховувало в Законі Божому , благочесті та чистоті. Коли прийшов час , боярин Кирило віддав синів вчитися грамоті . Стефан і Петро вчилися легко , а Варфоломію грамота не давалася . Хлопчик гірко плакав і щиро молився , щоб Господь напоумив його . І дивним чином , через явище таємничого ченця , Варфоломію даний був великий дар Божий - пізнання книжкового навчання . На старість не збіднів , боярин Кирило змушений був оселитися в містечку Радонеж , землі Московської . Стефан і Петро одружилися , а Варфоломій бажав прийняти чернечий постриг. Праведні Кирило і Марія були старанними шанувальниками чернецтва , але просили Варфоломія почекати з виконанням свого наміру до їх смерті , щоб упокоить їх старість. Благодатний син корився святим батькам. Наприкінці життя преподобні Кирило і Марія побажали самі прийняти чернецтво . Вони попрямували в Покровський Хотько монастир , що знаходився в трьох верстах від Радонеж і в той час об'єднував дві обителі : для старців і для стариць . Тут преподобні Кирило і Марія провели залишок днів своїх у приготуванні до вічного життя. Вони прийняли спочатку чернечий постриг , а потім і схиму . Обтяжені хворобами і старістю , схимники недовго подвизались в новому званні. Близько 1337 вони з миром відійшли до Господа . Існує переказ , що преподобний Сергій заповів , перш ніж іти до нього в обитель , помолитися спочатку про упокій його батьків над їх труною . Шанування преподобних Кирила і Марії сходить до 16 століття . Біля мощей їх у Покровському соборі монастиря невпинно читалася Псалтир і служились панахиди . Сила заступництва преподобних проявилася в багатьох чуд , що відбувалися по молитві до них від їх мощей. У 1992 році Архієрейський Собор Російської Православної Церкви зарахував преподобних Кирила і Марію до лику святих.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1680/
© Calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобних Кирила Марії , батьків преподобного Сергія (День Кирила і Марії , батьків преподобного Сергія)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru