[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна (Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна)
Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 19:50 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

У Православній Церкві встановлений звичай на наступний день великих Господніх та Богородичних свят згадувати тих святих , які найближчим чином послужили даному священній події в історії. Наступного дня після Святого Богоявлення Церква соборно шанує того , хто послужив справі хрещення Христового , поклавши свою руку на главу Спасителя. Святий Предтеча і Хреститель Господній Іоанн , найбільший з пророків , завершує історію Церкви Старозавітної і відкриває епоху Нового Завіту. Святий пророк Іоанн засвідчив про пришестя на землю Єдинородного Сина Божого , Який прийняв людську плоть . Іоанн Предтеча сподобився хрестити Його у водах Йордану і свідчив таємниче Явище Пресвятої Трійці в день Хрещення Спасителя. Родич Господній по матері , син священика Захарії і праведної Єлисавети , Предтеча Господній народився шістьма місяцями раніше Ісуса Христа. Архангел Гавриїл провістив про його народження в храмі священика Захарії. Іспрошенний молитвами благочестивої пари , до похилих років позбавленої дітей , немовля Іоанн був виконаний благодаті Святого Духа. Врятований від смерті , яка спіткала немовлят у Віфлеємі , він зріс в дикій і безплотної пустелі , готуючи себе до пророчого служіння строгим постом , богомисліем і молитвою. У віці близько 30 років святий Іоанн вийшов на проповідь покаяння на берег Йордану , щоб своєю проповіддю приготувати народ до прийняття Спасителя світу . Своє життя святий Іван Предтеча завершив мученицьки . Він викрив царя Ірода в беззаконне співжитті з Іродіадою , за що був ув'язнений і обезголовлений (від Матвія 14 , 1-10 ) . Святе тіло Іоанна Предтечі було поховано його учнями в самарійському місті Севастії , де здійснилося злодіяння.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1679/
© Calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна (Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru