[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Хрещення Господнє (Святе Богоявлення) (19 січня Хрещення Господнє (Святе Богоявлення))
Хрещення Господнє (Святе Богоявлення)
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 19:48 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Статус: Offline
Хрещення Господнє (Святе Богоявлення) у східних християн

Хрещення, або Богоявлення , святкується Православною Церквою 19 січня за новим стилем . Напередодні свята , 18 січня, встановлений суворий піст. Свято Хрещення Господнього - одне з найстародавніших свят християнської Церкви. Його встановлення відноситься ще до часів апостолів . Стародавня назва свята - « Єпіфанія » - явище , або « Теофанія » - Богоявлення , також його називали «свято Светов » , «Святі Свєти » або просто « Свєти ». Бо Бог приходить у світ в цей день , щоб явити світу Світло Неприступний . Всі чотири Євангелія свідчать про це. «І було в ті дні , прийшов Ісус з Назарету Галілейського , і від Івана в Йордані. І коли виходив із води, то побачив Іван небо і Духа , як голуба , що сходив на Нього . І голос із небес : «Ти Син Мій Улюблений , що Його Я вподобав » (Мк. 1,9-11 ) . Слово « крещаю » , « хрещу » в перекладі з грецького означає « занурюю у воду». Не можна зрозуміти сенсу і важливості хрещення, не з'ясувавши раніше символічного і реального значення води у Старому Завіті. Вода - початок життя . Саме з води , заплідненої животворящим Духом, народяться всі живі істоти. Де немає води - там пустеля. Але вода може і руйнувати , і знищувати - як водою великого потопу Бог залив гріхи і зруйнував зло людське. На згадку того , що Спаситель Своїм Хрещенням освятив воду , буває водосвяття ; напередодні свята вода освячується в храмах , в саме ж свято Богоявлення - в ​​річках або інших місцях , де беруть воду. Хресним ходом на Йордан називається хід для освячення природних водойм. Вода - початок життя ( Фото: Sergey Goruppa , Shutterstock ) Вода - початок життя ( Фото: Sergey Goruppa , Shutterstock ) Хрещення Іванове було символічним і означало , що як тіло омивається і очищається водою , так і душа людини , кається і повірив у Спасителя , буде очищена від усіх гріхів Христом. Сам Іван вигукував: « Іде за мною Сильніший за мене, що я не гідний , нахилившись , розв'язати ремінь взуття Його ; я хрестив вас водою, а Він хреститиме вас Духом Святим » (Мк. 1 , 7-8 ) . І ось до нього приходить Ісус з Назарета. Іоанн , вважаючи себе негідним хрестити Ісуса , став утримувати Його , кажучи : «Мені треба хреститися від Тебе , і чи Тобі йти до мене? ». Але Ісус сказав йому у відповідь: « Залиш тепер , бо так годиться нам виповнити усю правду» (Мф. 3 , 14-15 ) . Після Хрещення Христа хрещення для людей вже не просто символ очищення . Тут Ісус явив Себе світові як Христос , Син Божий . «Я бачив , я свідчу : Він - Обранець Божий » , - підтверджує Іван Хреститель ( «Месія» по- єврейськи - те ж , що грецькою «Христос » , тобто « Помазаник Божий »). Богоявлення відкрило нам велику Божественну таємницю Святої Трійці. Тепер кожен окрещающійся долучається цієї таємниці , за словами Христа до Своїх учнів : «Ідіть , навчайте всі народи , хрестячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа » (Мф. 28 , 19 ) .

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/171/
© Calend.ru

Александр Цыбульник

У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Хрещення Господнє (Святе Богоявлення) (19 січня Хрещення Господнє (Святе Богоявлення))
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru