[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святителя Василя Великого (День святителя Василя Великого)
День святителя Василя Великого
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 19:39 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День святителя Василя Великого

Святитель Василь Великий народився близько 330 року в місті Кесарії Каппадокійської ( Мала Азія ) в благочестивій християнській сім'ї Василя та Емілії . Батько святителя був адвокатом і викладачем риторики. Початкову освіту Василь отримав під керівництвом своїх батьків і бабки Мокрини , високоосвіченої християнки . Після смерті батька й бабки Василь вирушив для подальшої освіти в Константинополь , а потім до Афін, де досконало вивчив різноманітні науки - риторику і філософію , астрономію і математику , фізику і медицину. Приблизно в 357 році Василь повернувся до Кесарії , де деякий час викладав риторику. В Антіохії , в 362 році він був присвячений в сан диякона єпископом Мелетієм , а в 364 році присвячений в сан пресвітера єпископом Кесарійським Євсевієм . Виконуючи своє служіння , святитель Василь ревно проповідував і невпинно дбав про потреби своєї пастви , завдяки чому здобув високу повагу і велику любов . Незабаром ( 370 ) святитель Василь був обраний Собором єпископів на Кесарійськую кафедру. У тяжкий для Церкви час він проявив себе як полум'яний захисник православної віри , захищаючи її від єресей своїми словами і посланнями . Особливо слід відзначити три його книжки проти аріанського лжеучителя Евномія , в яких святитель Василій Великий вчив про Божество Святого Духа і єдність Його природи з Отцем і Сином. За своє коротке життя святитель Василь залишив нащадкам безліч богословських праць : дев'ять бесід на Шестоднев , 16 бесід на різні псалми , п'ять книг на захист православного вчення про Святу Трійцю ; 24 бесіди на різні богословські теми , сім аскетичних трактатів ; правила чернечі ; статут подвижницьку ; дві книги про Хрещення ; книгу про Святого Духа ; кілька проповідей та 366 листів різним особам. Святитель Василь Великий , поряд із святителем Миколаєм Чудотворцем , здавна користувався особливим шануванням у російського віруючого народу . Частка мощей святителя Василя і понині перебуває в Почаївській Лаврі. Чесна глава святителя Василя благоговійно зберігається в Лаврі святого Афанасія на Афоні , а правиця його - у вівтарі храму Воскресіння Христового в Єрусалимі.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1675/
© Calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святителя Василя Великого (День святителя Василя Великого)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru