[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Собор Пресвятої Богородиці (8 січня Собор Пресвятої Богородиці)
Собор Пресвятої Богородиці
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 19:32 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

Собор Пресвятої Богородиці 8 січня на наступний день після свята Різдва Христового , 8 січня за новим стилем , православний світ відзначає важливе свято - Собор Пресвятої Богородиці . Цього дня Православна Церква з хвалебними і подячними піснями звертається до Богоматері , що стала обраним знаряддям Промислу , яка народила Спасителя. Саме тому, що Пресвята Діва є Тієї, від якої народився , втілився Спаситель наш Ісус Христос , і встановлений це свято її вшанування відразу після Його Різдва. Собором цей день називається тому , що на відміну від окремих свят на честь Пресвятої Богородиці ( наприклад , Її Зачаття , Різдво , Благовіщення і пр. ) в даний день відбувається загальне ( соборну ) святкування та інших осіб , близьких Пресвятій Діві Марії і Господу Ісусу Христу . Так , разом з Богоматір'ю , у святкування Собору також відбувається пам'ять тих , хто по плоті був близький до Спасителя : святого Йосипа Обручника , царя Давида ( предка по плоті Господа Ісуса Христа) і святого Якова ( брата Господнього , сина від першого шлюбу святого Йосипа Обручника ) , який супроводжував разом із батьком Матір Божу і Богонемовля Ісуса при втечі в Єгипет . Йосип Обручник , будучи 80 -річним старцем , з благословення первосвященика прийняв Діву Марію , щоб зберігати її дівоцтво і чистоту. І хоча він був заручений Пречистої , всі його служіння полягало в тому , щоб оберігати Матір Божу . Пророк Давид був по плоті предком Господа і Спасителя , тому що, як і належало бути , Спаситель , Месія , прийшов у світ з роду Давидова . А апостол Яків називається братом Божим , бо був старшим сином Обручника Йосифа - від його першого шлюбу. Яків був дуже благочестивою людиною і по Воскресінні Христовому був обраний предстоятелем Єрусалимської Церкви. Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження , його встановлення належить до ранніх часів Християнської Церкви. Вже в 4 столітті Єпіфаній Кіпрський , а також святий Амвросій Медіоланський і блаженний Августин у своїх повчаннях на свято Різдва Христового з'єднували хвалу народженому Боголюдини з хвалою народила Його Діві. Офіційне вказівку на святкування Собору Пресвятої Богородиці наступного дня після Різдва Христового можна знайти в 79 правилі VI Вселенського Собору , що відбувся в 681 році.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/3189/
© Calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Собор Пресвятої Богородиці (8 січня Собор Пресвятої Богородиці)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru