[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святого Іоанна Кронштадтського (2 січня День святого Іоанна Кронштадтського)
День святого Іоанна Кронштадтського
cybulnik Дата: Середа, 02.04.2014, 19:19 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День святого Іоанна Кронштадтського (1908)

свято 2 січня Святий праведний Іоанн Кронштадтський народився в 1829 році в сім'ї бідного паламаря Ілії Михайловича і Феодори Власівни Сергієвої , в селі Сура Пінежского повіту Архангельської губернії. Дід і інші предки в роду його батька були священиками протягом 350 років. Хлопчик був слабкий здоров'ям , часто хворів. Мати подовгу молилася про сина , і Ваня , бачачи що молиться мати, сам навчався глибокої проникливою молитві. Батько з раннього дитинства постійно брав його до церкви і виховав у ньому особливу любов до богослужіння . Шкільні справи у Івана йшли погано. Він багато молився про дарування йому розуму до осягнення вчення , і Господь почув його молитву. Після парафіяльного училища він закінчив Архангельську духовну семінарію першим по успішності і Петербурзьку духовну академію. Одружився на дочці протоієрея Костянтина Несвітского - Єлизаветі . Подружжя взяли на себе подвиг дівоцтва . Молодий священик був призначений ключарем Андріївського собору міста Кронштадта . У той час уряд засилали в Кронштадт вбивць , злодіїв та інших кримінальних злочинців. На цих відкинутих усіма людей і звернув увагу молодий кронштадтський священик. Щодня він приходив в їх землянки й підвали не так на 10-15 хвилин , щоб виконати якусь требу і піти , і він ішов до живої безцінною душі , до братів і сестер , залишався там годинами , розмовляв , вмовляв , втішав , доглядав за хворими , плакав і радів разом з ними.
Він сам вирушав у лавочку за продуктами , в аптеку за ліками , за доктором , віддавав біднякам всі свої гроші , одяг і взуття. Ішов він звідти радісний , сподіваючись , що Господь пошле кошти для подальших благодіянь. Кронштадтські жителі бачили , як він повертається додому босий і без ряси і приносили матінці взуття , кажучи : «Твій віддав свою комусь , прийде босим ». Роздаючи бідним всі свої кошти , отець Іоанн скоро переконався , що така благодійність недостатня, щоб задовольнити всіх нужденних. Він закликав жителів Кронштадта допомогти безпритульним біднякам. Люди діяльно відгукнулися на прохання пастиря . Стараннями отця Іоанна в Кронштадті був влаштований Будинок працьовитості з майстернями , школою , дитячим садом , притулком , їдальнею, бібліотекою , безкоштовної лікарнею , нічліжна і страннопріїмний будинком. Благодійна діяльність отця Іоанна обчислювалася мільйонами рублів на рік. 10 грудня ( за новим стилем - 23 грудня) 1908 отець Іоанн звершив останню Літургію , а вранці 20 грудня (2 січня за новим стилем) тихо віддав свій дух Богу . Похований у нижньому храмі заснованого ним у грудні 1902 Іоанівського жіночого монастиря на річці Карпівці в Петербурзі. Прославлений святий праведний Іоанн Кронштадтський Собором 1990 року.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1677/
© Calend.ru


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святого Іоанна Кронштадтського (2 січня День святого Іоанна Кронштадтського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru