[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці (Благовіщення)
Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці
cybulnik Дата: П`ятниця, 05.04.2013, 23:11 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії
У давнину свята Благовіщення давали різні назви: зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок відкуплення, Благовіщення ангела Марії. Про те, де і як вперше з'явився свято Благовіщення, нічого невідомо.
Благовіщення, двунадесяте свято, святкується 7 квітня (нов ст.), (25 березня за ст. Стилем), відстоїть рівно на 9 місяців від дати святкування Різдва Христового, має один день передсвята і один день післясвята, в який святкується Собор архангела Гавриїла. Передсвято і віддання свята відкладаються, якщо Благовіщення трапляється на Страсному або Світлої седмиці.
Свято Благовіщення звершується в спогад явлення Пресвятій Діві Марії Архангела Гавриїла і сповіщення ним таємниці втілення від Неї Ісуса Христа, Спасителя світу. По досягненні повноліття, за звичаєм, який мав силу закону. Пресвята Діва Марія, хоч і неохоче, залишила Єрусалимський храм і вручена була пристарілого теслі Йосифу-Обручнику, або зберігачу дівоцтва Її. Йосип походив з одного з Нею коліна і узяв її до себе, щоб під виглядом шлюбу бути Її захисником. Живучи в Галілейському місті Назареті, в будинку Йосипа, Пресвята Діва більшу частину часу проводила в усамітненні й безмовності, займалася Богомислієм і молитвою, читанням Святого Письма і рукоділлям.

Через чотири місяці по зарученні, під час Її молитовних роздумів, постав перед Нею Архангел Гавриїл і вимовив: «Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти між дружинами ». Явище Архангела не злякало Марії, але його вітання збентежило своєю незвичністю. Бажаючи заспокоїти Марію і запевнити в істині свого вітання, Архангел Гавриїл повідомив Їй, що Своїм глибоким смиренням Вона знайшла найбільшу благодать у Бога - бути Матір'ю Сина Божого.

Для більшого посвідчення Пречистої Діви Архангел сповістив Їй таємницю втілення Сина Божого тими ж словами, в яких передбачив про цю подію пророк Ісая: «І ось зачнеш, в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ймення Ісус. Він буде великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Його батька Давида; і царюватиме над домом Якова повіки, й царюванню Його не буде кінця ».

Марія не засумнівалася в словах Божественного посланника, але виявила здивування, як може народитися син у тієї, яка прирекла себе на дівоцтво. В роз'яснення Її смиренного здивування Архангел відкрив Їй істину, яку він приніс від Всемогутнього Бога: «Дух Святий найде на Тебе, і сила Всевишнього осяє Тебе; тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим». Збагнувши волю Божу і цілком віддаючи Себе їй, Пресвята Діва відповідала: «Се раба Господня, нехай буде мені по слову твоєму».

На Русі Благовіщення вважаються великим святом, з нього в старовину починали рік. За благочестивому віруванню російського народу, в цей день, як і на Великдень, сонце «грає», і грішників у пеклі не мучать. За своїм величі свято Благовіщення не відміняється навіть єси він припадає на Великдень.

Церква знаменно оспівує свято: Днесь спасіння нашого початок, і від віку таїнства явище; Син Божий Син Діви буває, і Гавриїл благодать благовістить. Тому і ми з ним Богородиці кликали: радуйся, Благодатна, Господь з Тобою. (Тропар, глас 4-й).

Свято Благовіщення, присвячений спогаду і прославлянню події, описаної у Євангелії (Лк. 1, 26-38), у стародавніх християн носив різні назви: "Зачаття Христа", "Благовіщення про Христа", "Початок спокутування", "Благовіщення Ангела Марії" , - і тільки в VII столітті йому було засвоєно назавжди найменування "Благовіщення Пресвятої Богородиці".

Встановлення цього свята належить самій глибокої давнини. Св. Афанасій (IV століття) у своїй бесіді на це свято називає його першим у ряді свят і особливо шанованим, оскільки він нагадує початок домобудівництва спасіння людей. В V і VI століттях унаслідок єресей, принижує особі Богоматері і спотворювали догмат про втілення Ісуса Христа, представилися особливі спонуки для Церкви возвеличити торжество свята, за цей час торжество свята збагатилося багатьма співами, в яких розкрито таїнство втілення сина Божого і велич Богоматері.
У дореволюційній Росії існував зворушливий звичай, особливо в Москві, в День Благовіщення, як в день звіщення свободи всьому світу, випускати з кліток птахів на волю. Займатися ж яким-небудь, навіть легким, працею у цей день вважалося тяжким гріхом. А ось переказ про те, що в цей день, як і на інші великі свята, сонце на сході грає, ви можете перевірити самі, якщо встанете раненько.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
cybulnik Дата: П`ятниця, 28.03.2014, 22:12 | Сообщение # 2
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Коли святкується Благовіщення.
У Православній Церкві Благовіщення відзначають 7 квітня. У цього свята незмінне положення в церковному календарі , він належить до числа дванадесятих свят , а конкретніше - Богородичних , тобто
присвячених подіям життя Пресвятої Діви Марії .
День Благовіщення - початок історії нашого спасіння.
Це свято , в який ми згадуємо , як архангел Гавриїл з'явився Діві Марії і
приніс їй звістку про те , що через неї народиться в світ Спаситель -
Ісус Христос . Ми розповімо вам про сенс свята і про його традиції .
Що значить слово Благовіщення
Благовіщення Пресвятої Богородиці означає « радісна звістка , повідомлена Пресвятої Богородиці ».
Слово «Благовіщення » - це буквальний переклад з грецької мови слова « Εὐαγγελισμός ». Так свято стали називати не відразу , до VII століття у християн в Греції було кілька варіантів назви. Наприклад , «день вітання» , «сповіщення » , «день Благовіщення » , « Радуйся , Благодатна» .
У сучасному російській назві свята може вживатися як давальний відмінок -
«Благовіщення Пресвятої Богородиці » , так і родовий - «Благовіщення
Пресвятої Богородиці» . Обидва варіанти правильні .

джерело http://www.foma.ru/kogda-p....ie.html


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці (Благовіщення)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru