[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського (День пам'яті святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського)
День пам'яті святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського
cybulnik Дата: Четвер, 23.12.2010, 11:39 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

23 грудня День пам'яті святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського
Святитель Іоасаф (при хрещенні Іоаким) народився в Прилуках, колишньої Полтавської губернії, 8 вересня 1705 року, на свято Різдва Пресвятої Богородиці. Він походив з давнього благочестивого малоросійського роду Горленкових.

У 1712 році батько віддав семирічного Йоакима в Київську духовну академію. У стінах академії він відчув потяг до чернечого життя. Протягом семи років відчував себе майбутній святитель і, нарешті, відкрився батькам. Довго мати з батьком просили сина-первістка не приймати чернечий постриг. Але в 1725 році він таємно від них взяв рясофор з ім'ям Іларіон у Київському Межигірському монастирі, а 21 листопада 1727 був пострижений у мантію з ім'ям Іоасаф в Києво-Братському монастирі. Ця подія співпала із завершенням навчання в духовній академії. Через рік інок Іоасаф був возведений архієпископом Варлаамом (Вонатовічем) у сан ієродиякона. Його залишили викладачем у Київській духовній академії.

Після смерті преосвященнішого Варлаама Київської кафедри став керувати архієпископ Рафаїл (Заборовський). Архієпископ Рафаїл звернув увагу на видатні здібності молодого подвижника і залучив його для більш широкого служіння Церкви. У листопаді 1734 архієпископ Рафаїл присвятив ієродиякона Іоасафа в сан ієромонаха і перевів з училищного Братського монастиря в Києво-Софійський архієрейський будинок. Одночасно він був призначений членом Київської духовної консисторії.

Виконуючи посаду екзаменатора, Іоасаф доклав багато зусиль до виправлення моральних недоліків парафіяльного духовенства. Консисторським посаду святителя була прекрасною школою для його організаторських здібностей. У цей час він добре вивчив потреби священнослужителів, достоїнства і недоліки єпархії. Тут ясно визначилася всебічність ділових якостей Іоасафа, що поєднується з великими внутрішніми подвигами. Він швидко піднявся по драбині духовної досконалості, про що свідчить збережений його твір «Брань седми чесних чеснот з семи гріхами смертними».

24 червня 1737 ієромонах Іоасаф був призначений настоятелем Свято-Преображенського Мгарського монастиря з возведенням у сан ігумена. У монастирі ігумен всі сили вважав на благоустрій обителі, у минулому колишній оплотом православ'я в боротьбі з унією. У монастирі перебували мощі святителя Афанасія, патріарха Константинопольського, який кілька разів був ігумену Іоасафу, засвідчуючи про своє заступництво.

У 1744 році митрополит Рафаїл звів ігумена Іоасафа в сан архімандрита. Наприкінці того ж року він був викликаний до Москви і розпорядженням Святійшого Синоду призначений намісником Свято-Троїцької Лаври. В обителі преподобного Сергія він також самовіддано виконував слухняності Церкви (в ті роки було потрібно багато сил для відновлення монастиря після пожежі).

2 червня 1748 в Петропавлівському соборі в Санкт-Петербурзі архімандрит Іоасаф був хіротонізований на єпископа Білгородського. Вступивши на архієрейську кафедру, святитель Іоасаф суворо стежив за благочестям і станом храмів, за правильністю здійснення богослужіння і, особливо, за моральністю пастви.

Особливо велику увагу святитель приділяв освіті духовенства, правильному дотриманню ними статуту і церковних традицій. Як і раніше, святитель Іоасаф всі сили віддавав архіпастирському служінню, не шкодуючи свого здоров'я. Спочив святитель 10 грудня (23 грудня за новим стилем) 1754 року. Прославлення святителя у лику святих відбулося 4 вересня 1911 року.
На латиницеАлександр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського (День пам'яті святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru