[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобного Ніла Столобенского (День преподобного Ніла Столобенского)
День преподобного Ніла Столобенского
cybulnik Дата: Неділя, 19.12.2010, 23:56 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

20 грудня День преподобного Ніла Столобенского
Преподобний Ніл Столобенскій народився в кінці XV століття в Новгородській області Деревської п'ятини Жабенского цвинтаря. Яке ім'я носив він у миру - невідомо. Про батьків преподобного відомо тільки те, що вони були селянами і людьми благочестивими. Залишивши рідний дім, преподобний віддалився в Псковську область у Крипецкого монастир, де й прийняв постриг з ім'ям Ніл на честь преподобного Ніла Постника.

У 1515 році преподобний Ніл, зважившись на пустельницьке життя, з благословення ігумена залишив Крипецкого монастир і пішов у лісову пустелю поблизу річки Серемхі в Ржевському повіті. 13 років трудився преподобний в дрімучому лісі в безперервній брані з підступами диявола. Одягається в страшних звірів, зміїв і гадів, біси спрямовувалися на святого з диким свистом і криком. Святий же, як мечем, відбивав демонські нападу хресним знаменням і ревними молитвами.

Через кілька років слух про богоугодної життя преподобного поширився по навколишніх селах, і багато хто став приходити до святого за молитвою і повчанням. Всі приходили отримували від нього, як від невичерпної джерела премудрості і благочестя, велика втіха, і преподобного Ніла звеличували похвалами за його чудові подвиги і милосердя. Важко було смиренному подвижнику від похвал людських. Він вважав себе не утвердилися в добрі, а популярність свою - небезпечної для душі. Сильно забажав він безмовності і почав вдень і вночі молитися Богові і Пречистій Його Матері про те, щоб наставили його на шлях порятунку.

Одного разу під час відпочинку після молитви преподобний почув голос: «Ніл! Іди на озеро Селігер, там на острові Столобенском можеш врятуватися ». Святий подвижник став розпитувати хто приходив до нього людей про цей острів. Дізнавшись, що острів цей знаходиться в семи верстах від міста Осташкова, що місце це пустельно, і ніхто там не живе, преподобний в 1528 році залишив Серемхскую пустель і з радістю відправився в дорогу. Прийшовши на острів, преподобний Ніл побачив, що місце це дуже зручно для відокремленого безмовного житія, і оселився там.

Столобенскій острів дуже невеликий. На ньому ріс віковий ліс, де визрівало безліч ягід. Преподобний Ніл полюбив це гарне місце, оточене з усіх боків водами Селігера. Святий подвижник викопав у горі невелику печеру, в якій прожив зиму. З настанням весни, він побудував собі на тій же горі невелику келейку і каплицю. У строгому самоті преподобний почав свої труди і подвиги, радіючи духом, підносячи розум свій до небесного, думаючи завжди про годині смертному і про праведне відплату в майбутньому житті. Відпочивав преподобний стоячи, спершись на вбиті в стіну «гаки». Їжу він здобував своїми працями: він обробляв землю мотикою, сіяв хліб і садив овочі. Але диявол і тут не переставав озброюватися на святого і страшив його всілякими баченнями. Так, одного разу диявол з'явився з цілим полчищем бісів і оточив келію преподобного, коли той здійснював в ній свою молитву; оточивши келію мотузками, диявол з несамовитим криком погрожував стягнути її в озеро, але святий молитвою відігнав бісівське натовп.

За свої подвиги і терпіння напастей преподобний Ніл Столобенскій прийняв дар прозрівати таємні справи людей і тих, хто грішить направляти на шлях істини. Богобоязливі жителі, які займалися поблизу острова рибальством, шануючи святого, посилали йому для прожитку рибу.

Преподобний трудився на острові Столобенском 27 років і ще до своєї кончини, скопав в каплиці собі могилу і поставив там труну. Приходячи туди кожному день, він плакав над труною про гріхи своїх. Коли, нарешті, святий відчув наближення смерті, то благав Господа удостоїти його причастя Святих Тайн. По молитві святого, бажання його здійснилося. На острів прибув ігумен Микільського монастиря Сергій і причастив подвижника Святих Тайн. Після причастя преподобний Ніл увійшов до келії, створив звичайні молитви і, взявши кадильницю, Окада святі ікони і всю келію. Потім, спершись руками на дерев'яні гаки, на яких він зазвичай відпочивав від тілесної втоми, преставився до Господа. Було це 7 (20) грудня 1554.

На місці подвигів преподобного Ніла Столобенского в 1594 р., ієромонахом Германом заснований був Богоявленський Ніло-Столобенскій монастир, відомий як Нілова пустель. Знайдення мощей преподобного Ніла відбулося в 1667 р. 27 травня (9 червня). У цей день було встановлено щорічне святкування. Нині святі мощі преподобного Ніла Столобенского спочивають в Богоявленському соборі монастиря.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобного Ніла Столобенского (День преподобного Ніла Столобенского)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru