[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » день Святого великомучениці Варвари (день Святого великомучениці Варвари)
день Святого великомучениці Варвари
cybulnik Дата: Четвер, 16.12.2010, 21:20 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
17 грудня день Святого великомучениці Варвари

«Варвару святу вшануймо: вражий бо мережі поламаєш, і яко птах позбутися їх, поміччю і зброєю Хреста, всечесні».

17 грудня православний світ відзначає день пам'яті святої великомучениці Варвари, яка зазнала страждання в 306 році в царювання імператора Максиміана.

Свята великомучениця Варвара народилася в місті Іліополь, в знатній язичницькій сім'ї. Вона була єдиною дочкою одного знатного і багатого людини - Діоскора. Він був затятим язичником і ретельно оберігав дочку від впливу християн. Але серце Варвари шукало єдиного невідомого Бога. Її світлий розум не міг визнати могутність язичницьких богів. Варвара не хотіла й думати про заміжжя, хоча її батько сильно бажав видати свою дочку заміж. Думаючи, що причиною подібного відрази є її самотність, він дозволив їй виходити, куди вона забажає.

Так свята Варвара познайомилася з християнами, які розкрили їй таємниці божественного вчення Ісуса Христа. Серце її, давно шукало істини, з радістю прийняв благу звістку про спасіння роду людського, і незабаром дівчина стала християнкою. Дізнавшись про це, Діоскор зрадив дочку свою в руки мучителів.

Мартіан, правитель тієї області, зворушений чудний красою Варвари, намагався схилити її до зречення від Христа. Але свята оголосила, що з радістю прийме болісну смерть заради свого Бога і Спасителя. Після довгих мук кинули до в'язниці, де вночі в баченні їй з'явився Сам Господь. Він підбадьорив її і зцілив рани.

На другий день свята була схильна новим катуванням, які перенесла з такою мужністю, що один зі свідків її страждань, Юліанія, раптом виступила з народу і оголосила себе християнкою. Її негайно схопили і, повісивши на дереві поряд зі святою Варварою, піддали страшним мукам, після чого обом святим відрубали голови.

У той же день Діоскор і Мартіан були спалені блискавкою під час грози, так що від них не залишилося навіть кісток.

Мощі святої великомучениці Варвари в даний час покояться у Володимирському соборі міста Києва, куди були перенесені з міста Константинополя грецькою царівною Варварою, дружиною великого князя Святополка, внука святого Володимира.

Католицька церква відзначає День святої Варвари 4 грудня....Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » день Святого великомучениці Варвари (день Святого великомучениці Варвари)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru