[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті священномученика митрополита Серафима (Чичагова (День пам'яті священномученика митрополита Серафима)
День пам'яті священномученика митрополита Серафима (Чичагова
cybulnik Дата: П`ятниця, 10.12.2010, 21:56 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День пам'яті священномученика митрополита Серафима (Чичагова )

11 грудня Священномученик Серафим (в миру Леонід Михайлович Чичагов) народився в сім'ї військового і належав до іменитого дворянського роду. Після закінчення Імператорського Пажеського корпусу брав участь у Балканській війні 1876-77 років. Після повернення з фронту до Петербурга знайомиться з праведним Іоанном Кронштадтським і стає його духовним чадом.

У 1879 році поєднується благочестивим християнським шлюбом з М. М. Дохтурову. У 1891 році виходить у відставку з військової служби і в 1893 році з благословення Іоанна Кронштадтського приймає священицький сан. Служить у різних храмах Москви. У 1895 році помирає його дружина. У цей час він починає працювати над «Літописом Серафима-Дівеевского монастиря» і в 1898 році приймає чернечий постриг з ім'ям Серафим.

Незабаром Серафим призначається настоятелем Суздальського Спасо-Євфімієвському монастиря. У 1903 році за складеним їм поданням і за активного сприяння імператора Миколи II був прославлений преподобний Серафим Саровський. В цей же час він становить акафіст преподобному.

У 1905 році Серафим - єпископ Сухумський. З 1906 по 1912 роки був архієпископом Орловським, Кишинівським і Тверським. Брав участь в Помісному соборі 1917-18 років, де очолював відділ «Монастирі та чернецтво». У 1917 році владика Серафим був вигнаний оновленцями зі своєї кафедри. Патріарх Тихон призначив його до Варшави, але він так і не прибув на місце служіння у зв'язку з відбувалися там бойовими діями.

У 1921 році вже в сані митрополита був засланий в Архангельську область. Кілька років прожив у Воскресенському Федорівському монастирі під Шуей. Через сім років був повернутий до справ Церкви і призначений на Ленінградську кафедру. У 1933 році був звільнений на спокій і жив останні роки під Москвою. У 1937 році його заарештували і на ношах доставили в Таганськую в'язницю.

11 грудня того ж року Серафим був розстріляний на полігоні в Бутово під Москвою. Владика писав ікони. Чудовий образ Спасителя його роботи перебуває в московському храмі пророка Іллі.
ПрослушатьАлександр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті священномученика митрополита Серафима (Чичагова (День пам'яті священномученика митрополита Серафима)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru