[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День Божої Матері, іменованої «Знамення» (Ікона Божої Матері, іменована «Знамення»)
День Божої Матері, іменованої «Знамення»
cybulnik Дата: Четвер, 09.12.2010, 22:44 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

10 грудня Ікона Божої Матері, іменована «Знамення» - знамення Пресвятої Богородиці, яке було у Новгороді Великому в 1170 році.

Ікона Божої Матері, іменована «Знамення», зображує Пресвяту Богородицю, яка сидить і молитовно под'емлющую руки Свої; на грудях її, на тлі круглого щита (або сфери) - благословляючий Божественне Немовля - Спас-Еммануїл. Таке зображення Богоматері відноситься до числа самих перших Її іконописних образів. Ікони Божої Матері, відомі під ім'ям «Знамення», з'явилися на Русі в XI - XII століттях, а називатися так стали після чудесного знамення від Новгородської ікони, що сталося в 1170 році.

У цей рік сполучені сили російських удільних князів, очолювані сином Суздальського князя Андрія Боголюбського, підійшли під стіни Великого Новгорода. Новгородцям залишалося сподіватися лише на Божу допомогу. Дні і ночі молилися вони, благаючи Господа не залишати їх. На третю ніч почув архієпископ Новгородський Ілія чудовий голос, що повеліває йому взяти з Церкви Спаса Преображення на Ільїної вулиці образ Пресвятої Богородиці і винести його на міську стіну.

Коли ікону переносили - вороги пустили в хресний хід хмару стріл, і одна з них встромилася в іконописний образ Богородиці. З очей Її минули сльози, і ікона повернулася лицем до міста. Після такого Божественного знамення на ворогів раптово напав незбагненної жах, вони стали побивати один одного, а підбадьорені Господом новгородці безстрашно кинулися в бій і перемогли.

Ікона Божої Матері, іменована «Знамення»

У спогад чудового заступництва Цариці Небесної, архієпископ Ілія тоді ж встановив свято на честь Знамення Божої Матері, який і донині святкує вся Російська Церква. Афонський ієромонах Пахомій Логофет, який був присутній на святкуванні ікони в Росії, написав на це свято два канону. На деяких Новгородських іконах Знамення, окрім Богоматері з Немовлям Предвічним, зображуються і чудові події 1170.

Чудотворна ікона 186 років після явища знамення знаходилася в тій же церкві Спаса Преображення на Ільїної вулиці. У 1356 році для неї був збудований в Новгороді храм Знамення Пресвятої Богородиці, що став собором Знаменського монастиря.

Численні списки з ікони Знамення відомі по всій Росії. Багато хто з них просяяли чудесами в місцевих храмах і були найменовані за місцем явища чудес. До таких списків ікони Знамення відносяться ікони Діонісіево-Глушицький, Абалацкая, Курська, Серафима-Понетаевская та інші.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День Божої Матері, іменованої «Знамення» (Ікона Божої Матері, іменована «Знамення»)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru