[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святого апостола і євангеліста Матвія (День святого апостола і євангеліста Матвія)
День святого апостола і євангеліста Матвія
cybulnik Дата: Неділя, 28.11.2010, 23:22 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
29 листопада День святого апостола і євангеліста Матвія

Святий апостол і євангеліст Матфей належить до числа 12-ти апостолів. У Священному Писанні він також називається Левием (Лк. 5, 27). Апостол Матвій був братом апостола Якова, сина Алфея і, до свого покликання в апостольський чин, був Галілейським митарем, тобто складальником податей. Після покликання Господом, він, залишивши все, пішов за Спасителем. З тих пір св. Матвій разом з іншими учнями Ісуса Христа перебував з Ним невідлучно.

Відповідно до Священного Переказу по сходженні Св. Духа, апостол Матвій проповідував Євангеліє євреям в Юдеї. Тут, за переказом Євсевія і інших святих отців, через 8 років після вознесіння Господа, Матвій написав Євангеліє до юдеїв, євреїв Палестини і передав його апостолу Якову, братові Господньому. З єврейської на грецьку мову Євангеліє було переведено або апостолом Яковом або апостолом Іоанном Богословом.

У II столітті Пантен знайшов Євангеліє від Матвія, написане на єврейській мові, у християн Індії. Згідно зі свідченнями святих отців оригінал зберігався у Кесарійської бібліотеці, влаштованої в III столітті мучеником Памфілом.

Євангеліє від Матвія благовістить, головним чином, про те, що Ісус Христос є обітований Богом Месія, предвозвещенний в Старому Завіті пророками і посланий від Бога, з роду Давида і Авраама.

За переказом Сократа, Никифора та ін апостол Матвій подорожував з проповіддю слова Божого в Сирію, Мідію, Персію, Азіатську Ефіопію та Індію. В Ефіопії апостол Матвій постав з Євангелієм племені антропофагів (людожерів). Через деякий час святої Матвій висвятив у місті Мірму єпископа Платона.

Зціливши одержимих біснуванням в сімействі князя тієї країни Фульвіана, євангеліст привернув спочатку його подив і повагу, а потім після своєї проповіді всю силу гніву. У результаті цього святий апостол Матвій прийняв мученицьку смерть за Христа близько 60 року після Р.Х. Через деякий час після цього, Фульвіан сам зрікся своєї влади і прийняв хрещення з ім'ям Матвія на честь святого апостола.

Після смерті єпископа Платона Фульвіан був обраний і присвячений на кафедру, і своїм служінням він продовжив справу святого апостола Матвія в поширенні слова Божого.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святого апостола і євангеліста Матвія (День святого апостола і євангеліста Матвія)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru