[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобного Феодора Студита, сповідника (День преподобного Феодора Студита, сповідника)
День преподобного Феодора Студита, сповідника
cybulnik Дата: Четвер, 25.11.2010, 21:48 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

24 листопада День преподобного Феодора Студита, сповідника
Феодор, на прізвисько Студит, народився в Константинополі в 758 році. Стараннями своїх шляхетних і багатих батьків отримав хороше і багатостороннє освіту. На 32-му році життя Феодор разом з дружиною Анною вирішили присвятити себе чернечому життю. У Саккудіане, поблизу Константинополя, святий Феодор віддався найсуворішим подвигам чернецтва, ревно продовжуючи вивчати Святе Письмо, тлумачення св. батьків і творіння Василя Великого. Присвячений у пресвітера, св. Феодор проти своєї волі був обраний ігуменом. Між тим, преподобному Феодору чекав новий подвиг протидії порушникам правди й істини Христової.
Цар Костянтин насильно змусив свою дружину Марію прийняти постриг у монастир, а сам одружувався на своїй родичці. Приклад беззаконня не залишився без наслідувачів. Між наближеними до двору стали повторюватися випадки розлучень і незаконних шлюбів. Преподобний Феодор не захотів залишитися байдужим свідком зневаги статутами Церкви і виступив викривачем неправди царя.
Розгніваний Костянтин звелів укласти його до в'язниці, звідки після жорстоких катувань в 796 році преподобний разом з 10 ченцями був засланий в ув'язнення до міста Солунь. Після смерті Костянтина його мати цариця Ірина звільнила святого Феодора з ув'язнення і в 798 році надала йому управління Студийском монастирем. Преподобний Феодор упорядкував і огородив чернече житіє суворим статутом, відомим під ім'ям Студійського. У цій статуту ченцям заборонялося будь-яка власність, вони повинні були навчатися різним, потрібним для монастиря майстерності, і самі виробляти всі потрібні для ужитку роботи.
Незабаром святий Феодор знову зазнав переслідувань від Никифора, що відібрав престол в Ірини. У 809 році святий Феодор був засланий в ув'язнення з усіма послідовниками і тільки після смерті царя в 811 році був повернений до столиці. Через три роки настав гоніння на ікони при Леві вірменин, і преподобний знову виступив сповідником і захисником істини. За це, після страшних тортур, Лев заслав святого Феодора у віддалене ув'язнення в місто метоп.
Звідти в 815 році переведений в Анатолію в Боніт, де нікого не допускали до нього, але преподобний Феодор письмовими посланнями продовжував діяти на користь Православ'я і встиг звернути багатьох іконоборців. За цей били його і морили голодом і спрагою в сирій темниці, але він все переносив з терпінням, а зміцнювався і радію прилученням святих Тайн.
У 820 році зі смертю Лева Вірменина закінчилося семирічне вигнання преподобного Феодора Студита. Повернувшись до Константинополя, святий Феодор не залишився там. Він не хотів перебувати байдужим свідком триваючої єресі, тому що хоча і заборонено було говорити проти ікон, але разом з тим, ніхто не повинен був вирішуватися говорити і на захист шанування їх, і вони не були відновлені в Константинопольських храмах. Преподобний Феодор відійшов у відокремлене місце, на мис Акріт, поблизу Нікомідії. І тут разом з декількома учнями жив при церкві святого Трифона до смерті своєї у 826 році....


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобного Феодора Студита, сповідника (День преподобного Феодора Студита, сповідника)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru