[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті святого Георгія Побідоносця (День пам'яті святого Георгія Побідоносця)
День пам'яті святого Георгія Побідоносця
cybulnik Дата: Вівторок, 23.11.2010, 15:00 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

23 листопада Святий великомученик Георгій Побідоносець, родом з Каппадокії (область в Малій Азії), виріс у глибоко віруючій християнській сім'ї. Його батько прийняв мученицьку кончину за Христа, коли Георгій був ще в дитячому віці. Мати, яка володіла маєтками в Палестині, переселилася з сином на батьківщину і виховала його в суворій благочесті.
Поступивши на службу в римське військо, святий Георгій, красивий, мужній і хоробрий в боях, був помічений імператором Діоклітіаном і прийнятий в його варту зі званням комита - одного із старших воєначальників.
Імператор-язичник, багато зробив для відродження римського могутності і ясно розумів, яку небезпеку становить для язичницької цивілізації торжество Розп'ятого Спасителя, в останні роки правління особливо посилив гоніння на християн. На раді сенату в Нікомидії Діоклітіан надав всім правителям повну свободу в розправі над християнами і обіцяв свою всіляку допомогу.
Святий Георгій, дізнавшись про рішення імператора, роздав бідним свою спадщину, відпустив на волю рабів і з'явився в Сенат. Мужній воїн Христовий відкрито виступив проти імператорського задуму, визнав себе християнином і закликав всіх визнати істинну віру в Христа: "Я раб Христа, Бога мого, і, сподіваючись на Нього, постав серед вас по своїй волі, щоб свідчити про Істину". "Що є Істина?" - Повторив запитання Пілата один з сановників. "Істина є Сам Христос, гнаний вами", - відповів святий.
Приголомшений дерзновенної промовою доблесного воїна, імператор, який любив і підіймав Георгія, спробував умовити його не губити своєї молодості, слави і честі, але принести, за звичаєм римлян, жертву богам. На це пішов рішучу відповідь сповідника: "Ніщо у цій непостійної житті не ослабить мого бажання служити Богові". Тоді за наказом розгніваного імператора зброєносці стали списами виштовхувати святого Георгія із залу зборів, щоб відвести до в'язниці. Але сама смертоносна сталь ставала м'якою і гнулася, як тільки списи стосувалися тіла святого, і не завдавала йому болю. У в'язниці мученику забили ноги в колодки і придавили груди важким каменем.
На другий день на допиті, знесилений, але твердий духом, святий Георгій знову відповідав імператору: "Швидше ти ізнеможешь, мучачи мене, ніж я, мучений тобою". Спочатку страдалец голосно закликав Господа, але незабаром затих, не випускаючи ні єдиного стогону. Діоклітіан вирішив, що катований вже помер, і, розпорядившись зняти понівечене тіло з колеса, відправився в капище піднести подячну жертву. У цей момент навколо потемніло, вдарив грім, і був чутний голос: "Не бійся, Георгій, Я з тобою".
Потім засяяв дивний світ і у колеса з'явився Ангел Господній в образі світлоносного юнака. І ледь поклав він руку на мученика, сказавши йому: "Радуйся!" - Як святий Георгій повстав зціленим. Коли воїни відвели його в домі, де був імператор, останній не вірив очам своїм і думав, що перед ним інший чоловік або привид. У здивуванні й жаху вдивлялися язичники в святого Георгія і переконувалися в тому, що дійсно сталося чудо. Багато хто тоді увірували в Животворящого Бога християн.
Було це 10 (23) листопада 302 року, і тепер цей день відзначається православними церквами.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День пам'яті святого Георгія Побідоносця (День пам'яті святого Георгія Побідоносця)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru