[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небе (Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небе)
Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небе
cybulnik Дата: Неділя, 21.11.2010, 15:29 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

21 листопада Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку IV століття на Помісному Соборі Лаодикійському, колишньому за кілька років до Першого Вселенського Собору. Здійснюється свято в листопаді - дев'ятому місяці від березня (з якого в давнину починався рік) - відповідно до числа 9-ти чинів ангельських. Восьмий же день місяця вказує на майбутній Собор всіх сил небесних в день Страшного Суду Божого, який святі отці називають «днем восьмим».

З давніх часів прославлений своїми чудесами Архангел Михаїл на Русі. Предстательством за міста російські Пресвятої Цариці Небесної завжди здійснювалися Її явищами з Воїнством Небесним, під проводом Архістратига. Вдячна Русь оспівала Пречисту Богородицю і Архангела Михаїла в церковних співах. Архістратигу присвячено безліч монастирів, соборних, палацових і посадських храмів. У древньому Києві відразу після прийняття християнства був споруджений Архангельський собор і влаштований монастир. Архангельські собори стоять у Смоленську, Нижньому Новгороді, Стариці, монастир в місті Великий Устюг (поч. XIII ст.), Собор у Свіяжске. Не було на Русі міста, де не існувало б храму або прибудови, присвяченого Архістратигу Михайлу. Один з найголовніших храмів міста Москви - храм-усипальниця в Кремлі - присвячений йому.

На іконах Архангели зображуються відповідно до роду їхнього служіння:
Михайло - зневажає ногами диявола, в лівій руці тримає зелену фінікову гілку, а в правій - спис з білою хоругвою (іноді полум'яний меч), на якій написаний червлений хрест. Гавриїл - із райською гілкою, принесеної ним Пресвятій Діві, або зі світловим ліхтарем у правій руці і дзеркалом з яспису - у лівій. Рафаїл - тримає посудину з цілющими ліками в лівій руці, а правою веде Товію, що несе рибу. Уриїл - у піднятій правій руці - оголений меч на рівні грудей, в опущеній лівій руці - «полум'я огняне». Селафіїл - у молитовному положенні, що дивиться вниз, руки складені на грудях. Ієгудиїл - у правиці тримає золотий вінець, у Шуйці - бич із трьох червоних (або чорних) верві. Варахиїл - на його одязі безліч рожевих квітів. Ієремиїл - тримає в руці терези.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небе (Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небе)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru