[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святого Мартіна (День святого Мартіна)
День святого Мартіна
cybulnik Дата: Середа, 10.11.2010, 21:27 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
11 листопада День святого Мартіна

У День святого Мартіна (St. Martin's Day), що відзначається щорічно 11 листопада, після закінчення сільських робіт, перш за все розпалювали багаття на кожній вулиці і в кожному дворі. У ці вогнища кидали кошика, в яких нещодавно лежали плоди. Через ці вогнища стрибали і влаштовували ходи, запалюючи факели від їх вогню. У цих ходах брали участь ряджені: святий Мартін на коні і Мартинов людина - хлопчик, тулуб і кінцівки якого були обгорнуті соломою.
Святий Мартін вважається покровителем бідняків, солдатів, сукноделов, домашніх тварин і птахів, а також альпійських пастухів.
Основу легенди про святого Мартіна складає оповідь про те, як одного разу легіон, в якому служив Мартін, наблизився до французького місту Аміс.
Була осінь. У полі свистів, завивав різкий холодний вітер. Він пронизував наскрізь. Солдати мріяли про тепле вогнищі і прискорили крок. Ось вони вже увійшли в міські ворота. Воїни не помітили сидів біля міських воріт старого, напівоголеного людини. Від холоду і голоду він стукав зубами і тремтячим голосом просив про малу милостині.
Але солдати проходили повз нього твердими, швидкими кроками. Вони не удостоїли жебрака навіть поглядом. Мартін, який очолював свій легіон, сидів на коні в багато прикрашеній, довгою червоною накидці. Коли він побачив мерзнуть і голодного жебрака, що просить милостиню, то, на подив солдатів, він зупинив легіон і дістав меч. Солдати не зрозуміли в чому ж справа. Що він збирається робити? Чому він дістав меч? Адже перед ним сидить безпорадна людина, жебрак.
А Мартін спокійно взявся лівою рукою за свою червону накидку і гострим мечем відрізав її половину, потім швидким рухом кинув шматок накидки в руки жебрака. Після цього він дістав з сумки хліб і віддав його жебракові. Старий хотів подякувати Мартіна, але той вже в'їжджав в місто Аміс.


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День святого Мартіна (День святого Мартіна)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru