[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобного Іова, ігумена Почаївського (10 листопада День преподобного Іова, ігумена Почаївського)
День преподобного Іова, ігумена Почаївського
cybulnik Дата: Вівторок, 09.11.2010, 20:30 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Статус: Offline
10 листопада День преподобного Іова, ігумена Почаївського

Преподобний Іов, ігумен Почаївський
Преподобний Іов народився у 1550 році в Галичині і називався в миру Іван Залізо. Десятирічним хлопцем він вступив до Угорницький монастир та 12-ти років був вже пострижений у мантію з ім'ям Іова, по повноліття возведений у сан священика, а тридцяти років удостоєний великої схими, причому йому було повернуто ім'я Іоанн. Він особливо любив це ім'я і завжди ним підписувався, але до лику святих був зарахований з ім'ям Іова.

Преподобний Іов був настоятелем Дубенського монастиря, де багато писав на захист православ'я. Проте, жага подвижницької відокремленого житія змусила його перейти на святу гору Почаївську, але й там його обрали настоятелем. Для молитовних подвигів він змушений був піти в кам'яну печеру.

Іов був служителем безперервної молитви. Який сили досяг святий старець над грішною душею людською, показує наступний випадок: одного разу, прийшовши вночі на тік монастирське, він побачив злодія, який хотів звалити собі на спину лантух зерна. Преподобний допоміг йому підняти цей куль, але нагадав йому про відповідь на страшному Суді Христовому. Вражений лагідним словом святого, грішник упав йому в ноги з благанням про прощення.

В обителі, яку Преподобний Іов оточив огорожею, він ввів чернецький статут і спорудив Свято-Троїцький собор, а потім і ще шість менших церков. Він створив Почаївську друкарню і продовжував писати на захист православ'я. А у вільний час Преподобний Іов любив займатися садівництвом і розвів в Почаєві прекрасний сад.

У 1620 році він брав участь у Київському Соборі, що засудив унію і ухвалило твердо стояти за православ'я. Під постановою цим є підпис: «Іоанн Залізо, ігумен Почаївський».

Помер Преподобний Іов 28 жовтня 1651. Мощі його були відкриті в 1659 році після триразового його явища митрополиту Київському Діонісію. Незабаром після цього в обитель приїхала на прощу Єва Домашевська. Вночі вона побачила, що в Троїцькій церкві сяє світло і почула спів. Служниця її, дівчина Ганна, пішла дізнатися, яке служіння відбувається, і до свого жаху побачила, що церковні двері відкриті, а посеред церкви, між двома ангелами, молиться в надзвичайно світлому вбранні Преподобний Іов. Звернувшись до дівчини, він наказав їй покликати ігумена Досифея, в цей час безнадійно хворого, і дав їй для нього плат, змочений в миро. Хворий, отримавши цей плат, намастився їм і отримав зцілення.

У 1675 році татари взяли в облогу Почаївський монастир. На третій день облоги, під час читання акафісту, над монастирем з'явилася Сама Цариця Небесна. Татари пробували пускати стріли в небесне явище, але стріли поверталися назад і вражали їх самих. Тоді татари бігли.

У 1721 році Почаївським монастирем заволоділи уніати. Чудотворну ікону Божої Матері вони шанували, але доступ до мощів преподобного для віруючих закрили. Однак, через 20 років чудеса Преподобного змусили їх допустити до них віруючих.

У 1831 році уніати були возз'єднані з Православною Церквою. Мощі Преподобного були знову урочисто відкриті, а Почаївський монастир оголошено Лаврою....

Александр Цыбульник

У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День преподобного Іова, ігумена Почаївського (10 листопада День преподобного Іова, ігумена Почаївського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru