[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День великомученика Димитрія Солунського (8 листопада День великомученика Димитрія Солунського)
День великомученика Димитрія Солунського
cybulnik Дата: Неділя, 07.11.2010, 22:14 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
8 листопада День великомученика Димитрія Солунського

Святий Великомученик Димитрій Солунський (Собор Архангела Михайла Михайлівського, Золотоверхий монастир, мозаїка)

8 листопада
Святий великомученик Димитрій Солунський був сином римського проконсула в Солуні. Його батьки були таємними християнами.

Коли помер його батько, Димитрій вже досяг повноліття. Імператор Галерій Максиміліан, який вступив на престол в 305 році, викликав його до себе і, переконавшись в його освіченості і військово-адміністративних здібностях, призначив на місце батька проконсулом солунського області. Головне завдання, покладене на молодого проконсула, полягала в обороні міста від варварів і винищуванні християнства.

Прийнявши призначення, Димитрій замість того, щоб гнати і страчувати християн, став відкрито навчати мешканців міста християнській вірі і викорінювати язичницькі звичаї і ідолопоклонство.

Коли Максиміліан дізнався, що знову призначений ним проконсул - християнин, і багатьох римських підданих навернув до християнства, гніву імператора не було меж. Повертаючись з походу в Причорномор'ї, він вирішив вести армію через Фессалоніки, щоб розправитися з солунськими християнами.

Дізнавшись про це, святий Димитрій завчасно повелів роздати свій маєток убогим, а сам віддався посту і молитві, готуючи себе до прийняття мученицького вінця.
Коли імператор увійшов в місто, Димитрій перед ним сміливо сповідав себе християнином і викрив неправду і суєтність римського багатобожжя. Максиміліан наказав укласти сповідника в темницю, і Ангел зійшов у в'язницю, втішаючи і зміцнюючи святого в подвигу.

На світанку 26 жовтня (8 листопада по н. Ст.) 306 року в підземну темницю святого в'язня з'явилися воїни і пронизали його списами. Тіло святого великомученика Димитрія було викинуто на з'їдання диким звірам, але солунські християни взяли його і таємно поховали.

При святому рівноапостольному Костянтині (306-337) над могилою святого Димитрія була споруджена церква. Сто років потому, при будівництві нового величного храму, на цьому місці знайдені були нетлінні мощі святого мученика.

На Русі шанування св. Димитрія Солунського почалося відразу ж після Водохреща. На його честь будувалися храми і монастирі. На іконах він зображається у військовому вбранні, зі списом і мечем.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День великомученика Димитрія Солунського (8 листопада День великомученика Димитрія Солунського)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru