[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День священномученика Кипріана та святої мучениці Юстини (День священномученика Кипріана та святої мучениці Юстини)
День священномученика Кипріана та святої мучениці Юстини
cybulnik Дата: П`ятниця, 15.10.2010, 05:58 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День священномученика Кипріана та святої мучениці Юстини (III-IV ст.)
Священномученик Кипріян і свята мучениця Юстина (III-IV ст.)

15 жовтня
Святий Кипріян був язичником, родом з Антіохії. Ще в ранньому дитинстві він був відданий нечестивими батьками в служіння поганським богам. З семи до тридцяти років Кипріан навчався в найбільших центрах язичества - на горі Олімп, в містах Аргосі і Таврополе, в єгипетському місті Мемфісі і в Вавилоні. Збагнувши премудрість язичницької філософії і чародійства, він був посвячений на Олімпі в жерці. Повернувшись в Антіохію, Кипріан став шануватися язичниками як головний жрець, дивуючи людей здатністю управляти стихіями, насилати мор і виразки, викликати мерців. Багато людські душі згубив великий жрець, навчаючи їх чарівництву і служіння бісам.

У тому ж місті жила християнка - дівчина Іустина. Звернувшись до Христа від язичницького помилки і привівши до істинної віри батька і матір, вона присвятила себе Небесного Жениха і проводила час в пості та молитві, зберігаючи дівоцтво. Коли юнак Аглаїди запропонував Іустині стати його дружиною, то свята мучениця відповіла відмовою. Аглаїди звернувся до Кіпріану і просив його за допомогою чародійства схилити Юстину до заміжжя. Але як не старався Кипріан, нічого не міг зробити, тому що свята мучениця молитвою і постом розтрощують всі підступи диявола.

Заклинаннями насилав Кипріан на святу діву бісів, розпалювали в ній тілесну пристрасть, але вона виганяла їх силою Хрещеного ознаки та гарячою молитвою до Господа. Навіть один із бісівських князів і сам Кипріан, силою чарівництва брали різні обличчя, не могли спокусити святої Юстини, огородженій твердою вірою в Христа. Всі чари зникали, і розбігалися біси від одного вигляду і навіть імені святої діви.

Розгніваний Кипріан наслав мор і виразки на сім'ю Юстини і все місто, але і тут був переможений її молитвою. Душе його, розбещеної владарюванням над людьми і стихіями, відкрилася вся глибина її падіння і нікчемності тих, кому він служив. «Якщо ти боїшся навіть тіні Хреста і тремтиш Імені Христового, - сказав Кипріан сатані, - то що ти будеш робити, коли сам Христос прийде на тебе?» Диявол тут же накинувся на відрікся його жерця і став бити і душити його.

Святий Кипріян вперше випробував на собі силу Хресного знамення і Імені Христового, відгородившись ними від нападу вража. З глибоким покаянням прийшов він до місцевого єпископа Анфиму і віддав на спалення всі свої книжки. А на другий день, прийшовши до церкви, не хотів виходити з неї, поки не прийняв Святого Хрещення.

Подвигом своїй подальшій праведного життя святий Кипріан стверджував велику силу гарячої віри в Христа, спокутувати всі його більш ніж тридцятирічне служіння сатані: через сім днів після Хрещення він був поставлений у читця, на двадцятий день - у іподиякона, на тридцятий - у диякона, а через рік висвячений в сан пресвітера. Незабаром святий Кипріан був возведений у сан єпископа.

Священномученик навернув до Христа стільки язичників, що в його єпархії не було кому приносити жертви ідолам, і їх капища були занедбані. Свята Іустина пішла в монастир, і була обрана до ігумені. Під час гоніння на християн при імператорі Діоклетіані єпископ Кипріян і Юстина ігуменя були схоплені і привезені в Нікомидії, де після лютих мук усічені мечем у 304 році. Воїн Феоктист, бачачи невинні страждання святих, оголосив себе християнином і був страчений разом з ними.

Знаючи про чудесне зверненні до Христа святого священномученика Кипріана, колишнього служителем князя тьми і вірою розірвавши його узи, християни часто вдаються до молитовної допомоги святого в боротьбі з нечистими духами.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » День священномученика Кипріана та святої мучениці Юстини (День священномученика Кипріана та святої мучениці Юстини)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru