[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії (Покров Пресвятої Богородиці 14 жовтня)
Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії
cybulnik Дата: Четвер, 14.10.2010, 20:40 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
14 жовтня
Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії

Чим більше снігу на Покрову, тим більше весіль буде в цьому році
14 жовтня
Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується Російською Православною Церквою 14 жовтня за новим стилем. Це головний осіннє свято, історія якого бере початок з 910 року, коли в одному з храмів Єрусалиму під час богослужіння юродивий Андрій і його учень Єпіфаній побачили парить у повітрі Богородицю, яка розпростерла над тими, що моляться всое широке біле покривало - покров.

... У недільний день, під час цілонічного пильнування, коли храм був переповнений тими, що моляться, святий Андрій, Христа ради юродивий, о четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, побачив що йде по повітрю Пресвяту Владичицю нашу Богородицю, осяяну небесним світлом і оточену Ангелами і сонмом святих. Святий Хреститель Господній Іоанн і святий апостол Іоанн Богослов супроводжували Царицю Небесну.

Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися за християн і довгий час перебувала в молитві. Потім, підійшовши до Престолу, продовжувала Свою молитву, закінчивши яку, Вона зняла зі Своєї голови покривало і простягнула його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих. Пресвята Владичиця сяяла небесною славою, а покрив у руках Її блищав «краще променів сонячних».

Святий Андрій з трепетом споглядав чудове бачення і запитав стояв поряд з ним свого учня, блаженного Єпіфанія: «Чи бачиш, брате, Царицю і Пані, що молиться про весь світ?» Єпіфаній відповів: «Бачу, святий отче, і жахаюся».

Покров
Покров
Преблагословенна Богородиця просила Господа Ісуса Христа прийняти молитви всіх людей, хто кличе Його Пресвяте Ім'я та вдаються до Її заступництва. «Царю Небесний, - глаголаше в молитві на воздусі зі Ангели стоїть Всенепорочная Цариця, - прийми всякого людини, що молиться до Тебе, і закликає Ім'я Моє на допомогу, та не отидет від Ліка Мого худий і не почутими».

Святі Андрій і Єпіфаній, удостоїлися споглядати молиться Богоматір, «довгий час дивилися на розпростерте над народом покривало і сяйливий зразок блискавки славу Господню, аж доки була там Пресвята Богородиця, мабуть було і покривало; по відійшли Її, зробилося і воно невидимим, але, взявши його з Собою, Вона залишила благодать, що була там ».

Дивне явище Богородиці, що покриває християн, підбадьорило і втішило греків, зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів.

У Влахернській церкви збереглася пам'ять про явлення Богоматері. У XIV столітті російський паломник дяк Олександр бачив у церкві ікону молиться за мир Пресвятої Богородиці, написану так, як Її споглядав святий Андрій. Але Грецька Церква не знає цього свята.

На Русі з Покрови дня починалися весілля, а дівчата в цей день ходили до церкви молитися, щоб Господь послав їм гарних наречених. Народна прикмета підказує, що чим більше снігу на Покрову, тим більше весіль буде в цьому році....Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії (Покров Пресвятої Богородиці 14 жовтня)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru