[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонезького (ігумена Радонезького, всієї Росії чудотворця)
Преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонезького
cybulnik Дата: П`ятниця, 08.10.2010, 06:04 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline

8 жовтня
Преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонезького, всієї Росії чудотворця (1392)
Преподобний Сергій Радонезький - ігумен землі Руської
Преподобний Сергій Радонезький народився в 1319 році в сім'ї благочестивих бояр Кирила і Марії. З юних років Сергій (в миру носив ім'я Варфоломій) бажав присвятити все своє життя служінню Богові. Однак, Кирило і Марія довго не благословляли сина на чернече життя. І лише коли вони, незадовго до своєї праведної смерті, пішли в монастир, преподобний Сергій Радонезький зі старшим братом Стефаном оселився на лісистому пагорбі, загубленому в глухий частіше.

Майбутньому Ігуменові землі Руської було тоді 23 роки. Власними руками брати побудували тут дерев'яну келію і церква, яка за їх бажанням була освячена в ім'я Живоначальної Трійці. Життя в глибокому самоті виявилася не під силу старшому братові преподобного, Стефану, і він незабаром пішов з цих місць. Преподобний Сергій залишився у скоєному самоті. З ще більшою ретельністю він віддався подвигу посту і молитви. Незабаром виповнилося заповітне бажання юнака - ігумен одного з довколишніх монастирів Митрофан постриг його в чернецтво.

Ні однієї години часу преподобний Сергій Радонезький не проводив в неробстві. Мудро поєднуючи молитву і працю, псалмоспів і читання божественних книг, він входив від сили в силу, з кожним днем свого життя все більше наближаючись до Христа. Єдиним бажанням преподобного Сергія Радонезького був порятунок власної душі. Він хотів жити і померти в своєму лісовому усамітненні.

Незабаром навколо преподобного Сергія стали селитися люди, що бажали рятуватися під його керівництвом. За настійною бажанням учнів Сергій Радонезький стає священиком і ігуменом заснованого ним монастиря. Смирення, терпіння, любов до Бога і ближніх чинили Преподобного великим молитовником і печальник за землю Руську ще під час його земного життя.

Близько 1372 Патріарх Константинопольський Філофей, який знав про високу життя російського ігумена, прислав преподобному Сергія Радонезького хрест, параман, схиму і грамоту, в якій благословляв преподобного і радив йому ввести в Троїцькому монастирі чернецький статут.

У 1380 році, коли правитель Золотої Орди Мамай вів полки на розорення Руської землі, великий князь Димитрій Іоаннович, готуючись виступити в похід, просив у преподобного Сергія Радонезького благословення та молитви. «Якщо вороги хочуть від нас честі і слави, - сказав йому Преподобний, - дамо їм; якщо хочуть злата і сребра - дамо і це, але за ім'я Христове, за віру православну треба душу свою покласти і кров пролити». Ці слова преподобного Сергія Радонезького є як би тлумаченням відомих євангельських слів: «Шукайте ж найперше Царства Божого і правди його, а все це вам» (Мф. 6, 33)

Преподобний Сергій Радонезький помер 25 вересня (8 жовтня за новим стилем) 1392 року. Перед смертю він заповів братії перш за все суворо зберігати чистоту православної віри. Преподобний заповідав також дотримуватися однодумність, чистоту душевну і тілесну, любов нелицемірну, віддалятися від злих бажань, утримуватися в їжі і питті, мати старанність до смирення і гостинний.

Ось вже шістсот з гаком років преподобного Сергія Радонезького називають Ігуменом землі Руської. І його передсмертні слова були, безумовно, звернені не тільки до братії заснованого ним монастиря. Вони звернені до кожного російській людині.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонезького (ігумена Радонезького, всієї Росії чудотворця)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru