[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Прославлення преподобної Єфросинії Суздальської (1698) (Прославлення преподобної Єфросинії Суздальської (1698))
Прославлення преподобної Єфросинії Суздальської (1698)
cybulnik Дата: П`ятниця, 01.10.2010, 05:53 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
Прославлення преподобної Єфросинії Суздальської (1698)

Єфросинія Суздальська

1 жовтня
Преподобна Єфросинія народилася в 1212 році і була старшою дочкою святого мученика Михайла, великого князя Чернігівського. Благовірний князь Михайло і його дружина Феофанія довго не мали дітей і часто відвідували Києво-Печерську обитель, де молилися Бога про дарування їм дітей. Тричі з'явилася їм Пресвята Богородиця і сказала, що молитва почута - народиться у них дочка, яку потрібно назвати Феодула, - вона буде служницею церкви.

Настав час народження дочки і нарекли її, за словом Богоматері, Феодулії (раба Божого). Хрестили новонароджену в Києво-Печерській обителі, і сприйменником її став сам ігумен.

Батьки з подивом і благоговінням дивилися на Феодулії. Якщо годувальниця її харчувалася м'ясом, то Феодула, ще перебуваючи у пелюшках, відмовлялася брати груди годувальниці весь день. Одного разу матері було бачення: вона на крилах возлетает до неба і віддає Богові свою дочку.

Феодулії підростала, і благовірний князь Михайло сам став вчити її Священному Писанню «по книгах і іншим премудростям». В іншому ж наставником юної княжни був боярин Феодор, відрізнявся мудрістю і вченістю. Виховувалася Феодулії в глибокій вірі й благочесті, перевершуючи своїх одноліток в красі і успіхів у навчанні.

В 1233 році Феодулії була засватана за святого благовірного князя Феодора Ярославича, рідного брата святого Олександра Невського. Батьки погодилися, і Феодулії скорилася батьківської волі, але таємно молилася Божої Матері про збереження дівоцтва, бо відчувала покликання до чернечого життя. І знову Пресвята Діва в сонному баченні повеліла послухатися батьків, сказавши при цьому: «Погань не торкнеться твого тіла».

Феодулії відправилася в Суздаль для одруження, але шлюб не відбувся. Коли гості вже зібралися на бенкет, наречений несподівано помер. Феодулії не повернулася додому і вблагала ігуменю монастиря на честь Положення ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні прийняти її. Ігуменя погодилася, пам'ятаючи про колишнього їй одкровенні і 25 вересня, в день преподобної Євфросинії Олександрійської, Феодулії постригли з ім'ям Євфросинії. Батьки сприйняли це як волю Божу і підкорилися.

Юна черниця ревно виконувала правило чернечого життя, дивуючи сестер розважливістю, високою духовністю і зрілістю розуму. Велику частину дня Євфросинія проводила в молитві - в храмі або в келії, а ночами вивчала слово Боже. Іноді вона цілі тижні проводила, не споживаючи їжі - тільки пила трохи води. Незабаром після постригу Євфросинія удостоїлася явища Спасителя, який наказав їй не спати і зміцнюватися в подвигу.

Господь допустив їй постійну лайку з бісами, Євфросинія багато часу терпіла їх нападу і молилася про зміцнення свого в цієї лайки. Ігуменя сказала їй: «Без нападу ворога не було б твердих воїнів царських, і Господь попускає, хто любить Його терпіти спокуси, щоб з'явилися чесноти їх».

Про рідкісну подвижницького життя преподобної незабаром дізналися не лише в Суздалі, а й далеко за його межами. Безліч народу відвідувало обитель, щоб почути повчання преподобної Євфросинії про любов, молитві, слухняності та смиренні. Часто після таких бесід, люди, які приходили до обителі помолитися, залишали світ.

Коли на Русі почалися епідемії і мори, преподобної явилася Божа Матір і обіцяла дар зцілень, після чого вона почала лікувати не тільки сестер в монастирській лікарні, але і які приходили до обителі, з тяжкими недугами.

У 1238 році війська Батия спустошили Суздаль. Преподобна Єфросинія з сестрами дні і ночі молилася про спасіння обителі, і монастир вцілів. Вороги не змогли підійти до монастиря. Легенда розповідає, що Батий дізнавшись про це, намагався з пагорба розгледіти монастир, але він сховайся від нього.

Коли батько відправлявся в Орду, де його чекало мучеництво, Євфросинія в листі до нього переконувала твердо стояти за віру, що він «... не схилився на волю цареву» і радила йому слухатися боярина Феодора, якого назвала «філософом з філософів». Після страти батька і боярина Феодора 20 вересня 1346 обидва вони постали перед нею, повідали про свою мученицьку кончину і дякували за зміцнення і молитовну допомогу в смертну годину.

Після смерті батька вона одяглася в лахміття і багато днів провела в пості й молитві. Коли один з жителів Суздаля був вражений, побачивши її старе вбрання, Євфросинія сказала: «Риба на морозі, засипана снігом, не псується і не смердить, і навіть стає смачна. Так і ми ченці, якщо переносимо холод, стаємо міцніше і будемо приємні Христу в життя нетлінної ».

Після кончини ігумені преподобна Єфросинія продовжувала духовне керівництво обителлю, зберігаючи в ній суворий порядок. Усе подальше життя її - подвиг повного самозречення, найсуворішого виконання чернечих обітниць. Вже за життя народ почитав її праведної за материнську чуйність і благодатні дари.

Незадовго до кончини преподобної в Суздалі сталося передбачене нею землетрус, під час якого вона побачила на небі Пресвяту Богородицю, благали разом зі святими Сина Божого про порятунок граду і людей в ньому. Після цієї події з'явилися їй батько, і боярин Феодор, які сповістили про близьку кончину. Преподобна стала готуватися. Боліла вона недовго. Причастившись Святих Христових Тайн, сказала: «Слава Тобі, Пресвята Трійця! Сподівання наше, Пресвята Богородиця, допоможи мені! Господи, в руки Твої віддаю дух мій! », Перехрестилася і відійшла у вічне життя 25 вересня 1250. Сімнадцять років тому цього ж дня вона прийняла постриг.

При гробі її віруючі почали отримувати благодатну допомогу, і з благословення патріарха Адріана 18 вересня (1 жовтня за новим стилем) 1698 відбулося прославляння преподобної. Нетлінні мощі її спочивали в соборній церкві Ризоположенський монастиря.Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Православні церковні свята » Прославлення преподобної Єфросинії Суздальської (1698) (Прославлення преподобної Єфросинії Суздальської (1698))
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru