[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День художника (День художника)
День художника
cybulnik Дата: Четвер, 12.12.2013, 23:12 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
День художника України - це професійне свято , що відзначається в нашій країні щорічно у другу неділю жовтня.
Якщо говорити про історію появи даного свята , то його заснували 9 жовтня 1998 Указом президента України № 1132 /98. Ініціаторами цього Дня виступили члени Спілки художників України , а президент Леонід Кучма таку ідею підтримав . У підсумку , згідно з вищезазначеним Указом, День художника став відзначатися в нашій країні «враховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва , відродженні національних традицій у художній творчості ».
Образотворче мистецтво - невід'ємна частина культури будь-якої країни , адже на полотні художник виражає не тільки власний внутрішній світ , але і, найчастіше , відображення душі , радощів і бід всього народу. Оскільки історія України багата різними як веселими , так і сумними подіями , то і живопис вітчизняних художників наповнена виразними фарбами і мотивами , що спонукають хоч на хвилину задуматися .
Незаперечно , що роботи художників є джерелом духовного розвитку громадян і формують естетичний смак. Крім того , творчість художників впливає на імідж країни в очах всього світу. Фактом є також те , що твори українських майстрів олівця і пензля славляться як гідна частина золотого фонду світового образотворчого мистецтва. У День художника , зокрема , коштувати згадати такі імена наших творчих співвітчизників , як Тарас Шевченко , Ілля Рєпін , Георгій Нарбут , Микола Глущенко , Віктор Зарецький , Алла Горська , Йосип Бокшай , Адальберт Ерделі , Олександр Гнилицький , Олександр Ройтбурд , Сергій Животков , Василь Цаголов , Анатолій Криволап і багато інших. Загалом , наша країна має повне право пишатися своїми художниками.

Джерело : http://relax.com.ua/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День художника (День художника)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru