[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 1 1
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День соборності України (День соборності України)
День соборності України
cybulnik Дата: Четвер, 12.12.2013, 22:26 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 6014
Репутация: 1019
Статус: Offline
22 січня День соборності України відзначається відповідно до указу Президента України № 42 / 99 від 21 січня 1999 року. У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка ( УНР) , а на територіях , що входили до складу Австро- Угорської імперії , була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір . 22 січня 1919 цей договір, що увійшов в історію як Акт « Злуки» ( Велика Злука ) - акт об'єднання українських земель , був оприлюднений у Києві на Софійській площі. Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність , Акт « Злуки» став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу . Єдиної Україна пробула недовго: важкий економічний і військовий стан , взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення Возз'єднання більшовики захопили Київ , Східну Голиця окупували поляки , а Закарпаття - Чехословаччина . І хоча Акт « Злуки» 1919 виявився декларативним , ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова , відзначаючи День соборності.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/698/


Александр Цыбульник
 
У вас Балов'; document.write(exp);
Форум » Наша країна Україна » Українські народні та міжнародні свята » День соборності України (День соборності України)
Сторінка 1 з 1 1
Пошук:

Рейтинг@Mail.ru